Karabatak on dördüncü kez havalandı

Karabatak dergisinin 14. sayısı çıktı. Karabatak’ın bu sayısının merkezinde saatler yani zaman yer alıyor.

Karabatak on dördüncü kez havalandı

Karabatak dergisinin 14. sayısı çıktı. Karabatak’ın bu sayısının merkezinde saatler yani zaman yer alıyor. “Ölümsüz Saatler” başlıklı dosyada A. Ali Ural, Bünyamin Demirci, Sare Çizmecioğlu, Ali Sürmelioğlu, Ayşe Kâfi, Fatih Taşcı, Oya İşeri Gever, Sümeyra İkiz ve Emirhan Kömürcü edebiyatın tanıdık saatlerini yazılarına taşıdılar.

Karabatak’ın röportaj konuğuysa Kubbealtı Musiki Cemiyeti’nin Başkanı değerli sanatkâr Yusuf Ömürlü Beyefendi. Zamanın dahi değiştiremeyeceği şeylerin var olduğunu, “Bugünün insanı kâmil insanı tanımıyor” diyerek hatırlatıyor.

Bu sayının şairleri Hüseyin Akın, Ayşe Sevim, Hasan Akay, Murat Batmankaya, Yusuf Koşal, Şafak Çelik, Çayan Özvaran, Nurettin Durman, Sümeyra Yaman, Meryem Kılıç, Kamil Remzi Cin, Emirhan Kömürcü, Fuat Eren, Hüseyin Karaca, Metin Erol, Edanur Aydın, Sare Öztürk, Musa Canbaz, Şakir Soydan ve Şeyhmus Duymuş. Öykücüleri Meliha Öz, Fatma Akdağ, Fatih Taşcı, F. Büşra Helvacıoğlu, Aysun Özkan, İlknur Yardımcı ve Merve Büyükçapar. Poetika yazarları Hasan Akay, Murat Batmankaya, Ali Ömer Akbulut ve Mustafa Uçurum. Deneme yazarları Karekök Hayat’ın son yazısıyla Mehmet Sabri Genç, Hasibe Çerko ve Meryem Kılıç. Çeviri şiirde Sare Öztürk, Naime Erkovan, Prof. Dr. Mehmet Kanar ve Şakir Soydan.

Ayrıca müzik yazısında Mehmet Oğuz Yenidünya; gezi yazılarında Rahşan Tekşen, F. Hande Topbaş, H. Hümeyra Şahin; kitap yazılarında Sümeyra Yaman, Ela Korgan, Şafak Çelik; tiyatroda Hüseyin Sorgun ve sinemada Hakan Bilge yerlerini alırken Fatih Korgan, Ertan Sertöz ve Sedat Gever Karabatak’ın görsel cephesini zenginleştiriyor.

 Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 10:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26