Kalemlik Dergisi'nin on birinci sayısı çıktı

“Edebiyat” içerikli Kalemlik Dergisi'nin on birinci sayısı çıktı.

Kalemlik Dergisi'nin on birinci sayısı çıktı

Editör’ün Sunu’su ile açılan derginin sayfaları Şakir Diclehan’ın “Edebiyata İlgi Duyan Gençlere Öğütler” yazısıyla devam etmiş.

Bestami Yazgan “Yalın Yürek” isimli şiiriyle bu sayıda yer almış.

Sarp Yurtseven “Menekşelerin Arasında Kalan Ömür”, Halime Erva Kılıç “Cesur yeni Dünya” ve Fatmana Mağat “Kor Tohumu” şiirleriyle ilk sayfalarda yer alan şairler.

Fatih Tezce “Şiirlerini Ağaca Asan Adam: Enes Gürbüz” başlıklı yazısında genç şair Enes Gürbüz’ün ilk şiir kitabı “Sil Baştan Doğarım” hakkında yazmış.

Hamiyet Su Kopartan “Okumak ve Yazmak Üzerine Bir Deneme”, A. Gülçin İlhan “Siyah Önlükte Leblebi Tozu” ve Enes Gürbüz “Nehri, Nisan ve Ayrılık Kelimeleri Üzerine” isimli yazılarıyla bu sayının diğer yazarları olmuş.

Muhammet Yalçın Azizoğlu “Makber Çiçeği”, Nazlı Kaya Deveci “Sessiz Çığlıklar Senfonisi”, İsmail Okutan “Ağzıma Kan Tadı Girdiğinde”, Mehmet Küçük “Çanakkale’de Mehmet Olmak”, Songül Özel “Gizli”, Adil Başoğul “Mavi Gelincikler”, Elif Güler “Açılmamış Gül”, Mehmet Aycı “Çözük”, Mehmet Yıldız “Büyütmek” ve Zelal Kıran “Evvel Bahar” şiirleriyle bu sayının diğer şairleri olmuşlar.

Son sayfada ise Fatma Sümer’in “Güller Ağlıyor” ve Coşkun Arslan’ın “Sana mı Düştü?” şiirleri yer alıyor.

Yayın Tarihi: 30 Mart 2021 Salı 19:30
YORUM EKLE

banner19

banner36