Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı'nı 250 Bin Kişi Ziyaret Etti!

Şiirin ve edebiyatın başkenti Kahramanmaraş'ta bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı'nı 250 bin kişi ziyaret etti.

Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı'nı 250 Bin Kişi Ziyaret Etti!

“Edebiyat ve şiirin başkenti” Kahramanmaraş, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı, sevilen yazarları okurlarıyla Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) buluşturdu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 200 yayınevi, 150 şair ve yazar ile kitapseverler, sektör temsilcilerinin bir araya geldiği fuara gösterilen ilginin sevindirici olduğunu kaydetti. 22- 31 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’nı çevre illerden de gelen katılımlarla 250 bin kişi ziyaret etti.

UNESCO YOLCULUĞUMUZ

İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR

Türkiye'nin en önemli fuarlarından birine ev sahipliği yaptıklarına işaret eden Başkan Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehrimizin yanı sıra bölge illerinden de fuara katılım oldu. Özellikle Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa ve Adıyaman gibi şehirlerimizden çok önemli katılım olduğunu gördük. Öğrencilerimizin ilgisi beni son derece memnun ediyor. Gerçekten herkes kitap almış ve okuduklarını ifade ediyor. Ben onları ve ailelerini tebrik ediyorum. Kahramanmaraş olarak önemli değerlerimizden biri de kültür, sanatla ilgili şiir ve edebiyat kitap fuarımız. Bunu da dünyaya mal etmek istiyoruz. UNESCO'ya başladığımız yolculuğumuz iddialı bir şekilde devam ediyor. Bu sene yedek listeye dahil olduk, inşallah önümüzdeki süreçte de asıl listeye dahil olarak UNESCO yaratıcı şehirler ağına dahil olmuş olacağız ve bu özelliğimizi uluslararası alanda da tanıtmış olacağız.”

22 Ekim'de başlayan Kahramanmaraş 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı, 31 Ekim'de sona erdi.

Yayın Tarihi: 31 Ekim 2021 Pazar 12:00 Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 14:41
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26