Kafkas Vakfı 27 yıllık arşivini açıyor!

Kafkas Vakfı, 1995 yılından bu yana Kafkasya’ya ilişkin yapılan faaliyetlerimizin bulunduğu 27 yıllık arşiv görüntülerini izleyiciyle paylaşıyor.

Kafkas Vakfı 27 yıllık arşivini açıyor!

Arşivimizde yer alan çok özel fotoğraf ve videoları kamuoyu ile paylaşmaya başlıyoruz. Çeyrek asrı geçen tarihimizde çok önemli dönemlere tanıklık ettik, çok değerli misafirler ağırladık, çok önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Toplumumuzun gelişimi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. 


Geçmiş dönemde yapılan faaliyetlerimizin tozlu raflarda birer hatıra olarak kalmasına gönlümüz el vermedi ve tekrar toplumumuzla buluşması için arşivlerimizi kamuoyuna açmaya karar verdik.
İlk arşiv görüntülerimiz Kayseri'de düzenlediğimiz bir kermesten.


2000 Yılı. Çeçen İçkerya Cumhuriyeti İkinci Cumhurbaşkanı Şehit Zelimhan Yandarbiyev onur konuğumuz. Milletimiz büyük bir ilgi ile meydanı doldurmuş, kermes hınca hınç kalabalık. Zor durumdaki Çeçen kardeşlerinin yaralarını sarmak için elini taşın altına koyan yüzlerce kişi bir araya gelmiş. Uzunyayla bölgesinin değerli alimlerinden Kip Selahaddin Efendi de etkinlikte konuşma yapıyor.


Arşiv görüntülerimizin daha çok kişiye yayılması için ilgili videoları izlemeyi, beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.


Videonun tamamını Kafkas Vakfı Yotube Kanalından izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=P2KaP-IgjVk&t=3s

Kafkas Vakfı

Yayın Tarihi: 10 Mart 2022 Perşembe 19:00
YORUM EKLE

banner19

banner36