Kaderi okumak, Ama nasıl?

Metin Karabaşoğlu kader üzerine önemli sözler söylüyor Moral Dünyası'nda. Kemal Sayar, Yavuz Bahadıroğlu da var…

Kaderi okumak, Ama nasıl?

Aylık genel kültür dergisi Moral Dünyası’nın Aralık sayısı bayilerde.

Gavurun “waow”u değil bizim “Vav”

Yavuz Bahadıroğlu, “Aşk’taki “vav”, “vav”daki aşk”ı anlatıyor örneğin. “Vav” deyip geçmeyin, “hat” deyip geçmeyin “sanat” deyip geçmeyin. “Sanat”ın “vav” hali ile “vav”ın “aşk” halini çözmeye çalışın!

Cemil Tokpınar, namazın hafızayı güçlendirici yönünü ele arak “Hafızayı Güçlendirme Namazı 22207ve Duası”ndan bahsediyor.

Kişisel gelişim son dönemlerin reytingi yüksek konusu. Ama aslında eski bir konu da. Yunus Emre demiyor mu; “Sen kendini bilmezsen bu nasıl okumaktır” diye. Muhammed Alpkent: “Kişiliğini öğren, Mutluluğu Yakala” diyerek iş seçimi, eş seçimi, okul seçimi gibi önemli kararlarınızda pişman olmayacağınız adımlar atmaya çağırıyor.

Metin Karabaşoğlu: “Kaderi okumak, Ama nasıl?”

İnsanı Allah’ın yolundan saptırmak için ona “sağından” da yanaşan İblis, “kaderi okumak” görüntüsü altında doğru ölçüleri yanlış yerde tatbik ettirmekte, hakikatin muvazenesini ve tenasübünü böylece tağyir ve tahrife teşebbüs etmektedir. Kaderi okumak bağlamında Bediüzzaman’ı anlamak bu konuda en sağlıklı sonucu verecektir.

Moral Dünyası’nın Aralık sayısının dosya konusu: Ergenlik

Dergide, ergenlik döneminin özellikleri bilinmeden ergen gençlere yardımcı olabilmenin çok zor olduğunun altı çizilerek ergen psikolojisi, ailelere rehber olabilecek fikirlerle anlatılmış. Bu dönemde ergenliğin özelliklerini bilmek, ergen psikolojisini öğrenmek ve ergenlerle iletişimde bu dönemin özellikleriyle iletişim kurmak her şeyi daha da kolaylaştırdığı üzerinde durulmuş.

Bu alanda Türkiye’de en yetkin isimlerden Prof. Dr. Kemal Sayar’la yapılan röportaja yer veriliyor. Ergenler üzerinde yaptığı çalışmalarını anlatan Kemal Sayar, bu dosyada ergen psikolojisi ve davranışları üzerine doyurucu ve tatmin edici cevaplar veriyor. Ayrıca, Ergen Terapisti Psikolog Mehtap Kayaoğlu ergen sorunlarına çözüm yollarını gösteriyor.

Dergide ayrıca sağlık, kitap inceleme, mutfak, medya kronik, haber gibi çeşitli dosyalar bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2010, 09:36
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26