Kabataş Erkek Lisesi'nden Şiir Hatları Vapuru

Kabataş Erkek Lisesi Kültür Haftası Şenlikleri kapsamında Şiir Hatları Vapuru etkinliği düzenlendi.

Kabataş Erkek Lisesi'nden Şiir Hatları Vapuru

Kabataş Erkek Lisesi, Kültür Haftası Şenlikleri kapsamında birçok etkinliğe imza attı. Bunlardan birisi de Edebiyat Zümresi tarafından organize edilen Şiir Hatları Vapuru idi. Ortaköy Şehir Hatları İskelesi’nden hareket eden Şiir Hatları Vapuru’nda şiir ve müzik eşliğinde İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliklerini seyreden katılımcılar, birçok şair ve yazarla da buluşma imkanı buldu. Programa Kabataş Erkek Lisesi mezunlarından yazar Tarık Tufan ve müzisyen Aykut Kuşkaya ile birlikte şair-yazar Hüseyin Akın, Alper Gencer, Yağız Gönüler, Aykut Nasip Kelebek, Dilek Kartal, TV programcısı Halil İbrahim Uzun ve Kabataş Erkek Lisesi Şiir Kulübü öğrencileri katıldı.

Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Fatih Güldal, “Şiir gibi bir şehir olan İstanbul’un en güzide liselerinden biri olan Kabataş Erkek Lisesi’nde böylesine anlamlı bir programda kıymetli şair ve yazarlarımızı ağırlamaktan çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. ” ifadeleri ile katılımcıları selamladı. Şair-yazar Hüseyin Akın ise “Şiir yüksek bir hassasiyetin ürünü olmakla birlikte bizi dünyanın ağırlığından kurtaran bir kıymettir. Elbette başarılar önemlidir ancak hayat dediğimiz şey bunlardan ibaret değildir. Bunu bize şiir hatırlatır.” ifadelerini kullandı.

Programa katılan yazar, senarist Tarık Tufan, Kabataş Erkek Lisesi yıllarındaki anılarını anlattı. Güzel anılar biriktirdiği bu mekanda bu anlamlı etkinlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Kabataş Erkek Lisesi’nin sadece akademik başarılar ile değil bununla birlikte nitelikli sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettirdiğini ifade eden müzisyen Aykut Kuşkaya ise etkinlik sonunda verdiği mini konserle programa renk kattı.

 

Orhan Gazi Gökçe

Yayın Tarihi: 26 Mayıs 2017 Cuma 16:54 Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 16:54
YORUM EKLE

banner19

banner36