Kabataş Erkek Lisesi’nde “Enerjisi” çalıştayı

23-24 Şubat tarihlerinde Kabataş Erkek Lisesi Siyasal Bilimler ve Hukuk Kulübü tarafından Kabataş Erkek Lisesinde düzenlenen “Enerji” temalı II. Ulusal Sosyal Bilimler Çalıştayı, 200'ün üzerinde lise öğrencisi ile sektör temsilcileri ve akademisyenleri bir araya getirdi.

Kabataş Erkek Lisesi’nde “Enerjisi” çalıştayı

Enerji gibi önemli bir meselenin ilk defa lise düzeyinde ve sosyal bilimler bağlamında ele alındığı çalıştayın ilk gününde Şehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Çakır, “Türkiye'de Sosyal Bilimler”, İGDAŞ Eğitim Direktörü Mehmet Akif Demirtaş “Türkiye'de Enerji” başlığıyla konuştu. Daha sonra “Ortadoğu'da Enerji”, “Enerji Ekonomisi”, “Enerji Hukuku”, “Enerji ve Uluslararası İlişkiler”, “Türkiye'nin Enerji Politikaları” ile “Yenilenebilir Enerji ve Geleceğin Enerjisi” başlıklı komitelerin ilk oturumunda konu başlığıyla alakalı söyleşiler düzenlendi.

Ortadoğu komitesinde Dr. İsmail Yaylacı, Uluslararası İlişkiler komitesinde Prof. Dr. Bülent Oral, Yenilenebilir Enerji komitesinde Doç. Dr. Şafak Sağlam, Ekonomi komitesinde Arif Durak, Hukuk komitesinde Doğan Loğlaroğlu ve Orhan Bircan katılım sağladılar. Söyleşilerin ardından öğrenci sunumları ve sunumlara binaen değerlendirme bölümüne geçildi. Çalıştay esnasında çeşitli illerden katılan öğrenciler çeşitli etkinliklerle kaynaşma imkânı da buldu.

Çalıştayın kapanış programında Kabataş Erkek Lisesi Okul Müdürü Selman Küçük yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek şunları ifade etti. “Türkiye ve dünya için son derece önemli bir mesele olan enerji konusunu çeşitli yönleri ile ele alan siz kıymetli gençleri tebrik ediyorum. Bu gayretiniz elbette umutlarımızı yeşertmiştir.” ifadelerini kullandı. Çalıştay sertifika töreni ardından sona erdi.

Yayın Tarihi: 26 Şubat 2019 Salı 18:00
YORUM EKLE

banner19

banner36