İzdiham'ın yeni sayısı çıktı

İzdiham dergisinin 18. sayısı çıktı.

İzdiham'ın yeni sayısı çıktı

İzdiham dergisinin 18. sayısı çıktı. Yaysat aracılığıyla tüm Türkiye’de dağıtılan İzdiham dergisi, gazete bayileri, D&R ve seçkin kitapevlerindeki yerini aldı.

İzdiham sayfalarını Federico Fellini’nin “İnci, İstiridyenin Otobiyografisidir” yazısı ile açılıyor. Sonrasında ise, İzdiham ailesine katılan Gökhan Özcan’ın “Sesim Beni Duymuyor” yazısı ile devam ediyor.

18.sayının şiir kapısını Nurettin Durman’ın “Bir İnsaf Et Bre Dünya” ve Bülent Parlak’ın “Kamburumda Yeryüzü” şiirleri aralıyor. 18. sayının diğer şiirleri ise Dilek Kartal “Saflık Derecesi”, Süleyman Unutmaz‘ın “Muhtaç” , Evliya Çelik’in “Yanıp Kıvrılmış”, N.Cihan Taşan “Leyla da Şiire Dahil”, Muhammed Palewi ‘nin “Kürsüye Çıkış”, Abilmuhsin Sönmez’in “Bir İpin Kırılma İhtimali de Olmalı”, Feyza Özcan’ın “Özür Dilerim, Her Şey Zannettiğim Gibi”. 18.sayının arka kapak şiiri ise Ali Ayçil’in “Hem Yaralı Hem Yakını Bir Yaralının.”

İzdiham'ın 18. sayısında Gökhan Özcan’la beraber, Kemal Sayar da “Unutuş ve Hatırlayış” yazısı ile İzdiham’ı güçlendiren kalelerden bir tanesi olarak göze çarpıyor.

Metin zenginliği ile dikkat çeken bu sayıi yaşadığı dönem belediye başkanlığına adaylığını koyan Asaf Halet Çelebi’nin seçim metnini de okurlarına sunuyor.

Bu sayının bir diğer eseri ise Seda Bilici ile Hatice Büşra Benli’nin birlikte yaptığı Gülten Kaya röportajı. Gülten Kaya’nın, Ahmet Kaya’nın müzik, siyaset, aile ve edebiyat dünyası hakkında söyledikleri, Ahmet Kaya’nın hâlâ anlaşılamadığını açıklıyor.

Sinema yazılarında Zeliha Yurdaer, bu sayıda bizlere Orta Asya sineması hakkında bilgiler verirken, Mustafa Toprak ise “İçimizdeki İrlandalılar” yazısı ile İrlanda edebiyatına dair 10 maddeyi önümüze sürüyor.

Bu sayıda ürünleriyle yer alan diğer isimler ise Onur Bayrak, Onur Korkmaz, Mehmet Akıncı, Güven Adıgüzel, Yağız Gönüler, Miraç Cerrahoğlu, Atakan Yavuz, Rıfat Eroğlu, Beyazıt Bestami Keçeli, Çağrı Oruk, Yasin Kara, Nebiye Arı, Aytaç Ars, Ahmet Cora, Esra Köse, Yunus Meşe, Burak Bayülgen, Neslihan Mimaroğlu, Recep Kayalı ve Berkan Ürgen.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2015, 10:12
YORUM EKLE

banner19