Itri ödülleri ilk sahiplerini buluyor

Geleneksel hale getirmenin hedeflendiği “Itri Klasik Türk Musikisi Ödülleri”nin ilki, 7 Ekim Pazartesi günü sahiplerini bulacak.

Itri ödülleri ilk sahiplerini buluyor

Beyoğlu Belediyesi, Türk Musikisi Vakfı ile birlikte geleneksel hale getirmeyi hedeflediği “Itri Klasik Türk Musikisi Ödülleri”nin ilki, 7 Ekim Pazartesi akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Türk musikisi alanında bugüne kadar yapılan, ülkemizdeki tüm musiki etkinliklerini kapsayan ve profesyonel çizgiden amatör çalışmalara kadar etkinliklerin ve performansların bütününü kucaklayan “ilk” ödül olma özelliğini taşıyor. Beyoğlu Belediyesi ve Türk Musikisi Vakfı, ödüllerle, Klasik Türk Musikisi alanında benzerlerinden farklı özellikler gösteren çalışmaları, eserleri, performansları, ele alış ve ifade biçimleriyle anlayışları ödüllendirerek geleceğe daha nitelikli örnekler bırakılabilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. 11 kategorinin yarıştığı ve her kategoride 3 adayın olduğu “Itri Klasik Türk Musikisi Ödülleri”nde, Türk Musikisi Kurumu, Türk Musikisi Bestekârı, Türk Musikisi Saz Sanatçısı, Türk Musikisi Ses Sanatçısı, Türk Musikisi Projesi, Türk Musikisi Araştırmacısı-Yazarı, Türk Musikisi Yayıncısı, Türk Musikisi Amatör Girişimi, Türk Musikisi Radyo veya TV Programı, Hayat Boyu Başarı Ödülü ve  Jüri Özel Ödülü alanlarında ödüller verilecek.

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2013, 10:38
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13