İTİCÜ'de Şeb-i Arus töreni yapıldı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kültür Müdürlüğü ve Klasik Türk İslam Sanatları Kulübü'nün düzenlediği Şeb-i Arus etkinliği yapıldı.

İTİCÜ'de Şeb-i Arus töreni yapıldı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kültür Müdürlüğü ve Klasik Türk İslam Sanatları Kulübü'nün düzenlediği Şeb-i Arus etkinliği Sütlüce Kampüsünde yapıldı.

Vefatının 740. yılında Hz. Mevlana'yı anma etkinliğine İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekili, Üniversite Rektörü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte konuşma yapan İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, "Öğrenci kulüplerimize her zaman önem verdik, onlara bütçe ayırdık. Eğitim ve öğretim dışında bilgi birikimlerini, tecrübelerini artırmalarını, sosyal ve kültürel sermayelerini güçlendirmeye yardımcı olmaya çalıştık. Bu etkinlikte onlardan bir tanesi. 740. yıldönümü vesilesiyle Şeb-i Arus'u birlikte değerlendireceğiz. Elbette üzerinde durulması gereken en önemli konu Mevlana'nın mesajlarının hem bizler hem de özellikle gençler tarafından iyi algılanması, bir hayat, yaşam felsefesi olarak benimsenmesi gerekir. Emeği geçen herkese teşekkürler." diye konuştu.

Etkinlik, 'Hamdım, piştim, yandım" isimli Mevlana ve Sema konulu barkovizyon gösterimi ile başladı, Dü-Şems Enseble topluluğunun icrası ve sema gösterimi ile son buldu.

 

Faruk Yazar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2013, 20:01
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26