İtibar'ın yeni sayısı okurlarını bekliyor

İtibar, Haziran sayısında Hüseyin Atlansoy’u ve Aykut Ertuğrul’u gündeme getiriyor.

İtibar'ın yeni sayısı okurlarını bekliyor

İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her sayısıyla günümüz Türk şiirinin geniş açılı bir resmini okura sunan İtibar, Haziran sayısında da yirmi bir şiire yer veriyor. Ahmet Murat’ın “Yol” şiiriyle açılan şiir bölümü İbrahim Tenekeci’nin “Gündüz Ağacı”, Cevdet Karal’ın “Sen İyi misin” ve Furkan Çalışkan’ın “Kalıcı Hasar” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Hüsrev Hatemi, Adem Turan, Mustafa Köneçoğlu, Suavi Kemal Yazgıç, Tuba Kaplan, Muzaffer Serkan Aydın, Orkun Elmacıgil, Fatma Şengil Süzer, Hüseyin Atlansoy, Ahmet Edip Başaran, Salim Nacar, Belya Düz, Samet Karataş, Sadık Altan, Büşra Dilek, İsmail Kılıçarslan ve Gökhan Ergür. Derginin “Bir Kuşak Geliyor” başlıklı sunuş yazısı da dergide belirginleşmeye başlayan yeni kuşak şairlerin altını çiziyor.

Yıldız Ramazanoğlu’ndan yeni bir öykü

Derginin Haziran sayısının öykü sayfalarında ise Yıldız Ramazanoğlu’nun “Hıfzullah’ın Çocukları”, Kâmil Yeşil’in “Ne Çektik Be”, İsmail Özen’in “Ürkü” ve Görkem Evci’nin “Eşekli Tulumcunun Emaneti” öyküleri bulunuyor.

Hüseyin Atlansoy ve Aykut Ertuğrul söyleşileri

İtibar’ın Haziran sayısında şair Hüseyin Atlansoy ve öykücü Aykut Ertuğrul’la yapılmış birer söyleşinin yanı sıra Atlansoy ve Ertuğrul’un eserleri hakkında çeşitli yazılar da mevcut. Mustafa Akar ve Said Yavuz Hüseyin Atlansoy ve şiiri etrafında yazarken, M. Fatih Kutan ve Doğukan İşler de Aykut Ertuğrul öykücülüğüne yakından bakıyor. Derginin bu ayki düşünce yükünü ise İhsan Fazlıoğlu ve Atasoy Müftüoğlu taşıyor.

Kâmil Yeşil “Cemil Meriç’in İzinde Bir Yazar”, Nadir Aşçı “İsim ve Kimlik”, Emel Özkan “Tüm Nefesliler”, Ahmet Edip Başaran “Bir Çiğdemle Uzun Boylu Konuşmak”, Mehmet Özger “Yüzümün Çocukluğu”, Mustafa Ruhi Şirin “Süt ve Kitap ve Sakarya II”, Güven Adıgüzel “Modern Kutsallar Çağında Sosyal Bir Hipnoz Olarak Futbol”, Berat Demirci “Piyasasına Göre Âkil” ve Sait Mermer “Şeytan Arabası” yazılarıyla İtibar’ın Haziran sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com info@itibardergi.com (0212) 544 24 61

 

Cansu Çınar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2013, 09:05
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13