İtibar'ın 53. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Şubat 2016 tarihli 53. sayısı çıktı.

İtibar'ın 53. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Şubat 2016 tarihli 53. sayısı çıktı. İbrahim Tenekeci’nin yönetiminde İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Dergi, Süleyman Çobanoğlu’nun “Kurtbakışı” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Rıdvan Tulum’un “Saklıdağ”, Mehmet Narlı’nın “Müncer” ve Seyyid Ensar’ın “Yolda Olmak” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Liya Zerya, Ahmed Ölmez, Suavi Kemal Yazgıç, Leyla İpekçi, Emel Özkan, Ömer Fatih Andı, Enes Kılıç, Tuba Kaplan, Mehmet Hatipoğlu, Mert Tutucu, Ömer Faruk Yasin, Rıfat Eroğlu, Hatice Çay, Zeynep Tuğçe Karadağ, Abdullah İlhan ve Said Yavuz.

Derginin öykü sayfalarında Cemal Şakar’ın “Kader Anı”, Necip Tosun’un “Bahar ve Kelebekler”, İrem Ertuğrul’un “Bu Öyküde Sanal Reklam Uygulanmaktadır”, Emine Batar’ın “Çelişki”, Doğukan İşler’in “Hayrola”, Betül Nurata’nın “Stend”, Nurdan Garpaslan’ın “Kafes” ve Selma Türköze’ün “Dağlar Delisi” öyküleri bulunuyor. Ayrıca bu sayıda İranlı öykücü Feriba Vefi’nin “Hayatla Birlikte” öyküsü de Zeynep Ekşi Özel'in çevirisiyle yayınlanıyor.

Bu sayıda hocaların hocası Prof. Dr. Orhan Okay ile Ahmet Edip Başaran konuşmuş. Okay, “Büyük şehirlerin ruhu yok eden günlük hayatından yaralanmadan çıkmak herkesin karı değildir” diyor. 2016, UNESCO tarafından ‘Hoca Ahmed Yesevi Yılı’ olarak ilan edilmişken, Hoca Ahmed Yesevi üzerine İbrahim Kalın’ın “Hüküm ve Hikmet” başlıklı yazısı derginin Şubat 2016 sayısında yer alıyor. M. Fatih Andı ise “Peygamberi Şiirle Sevmek” üst başlıklı seri yazılarına devam ediyor: “Hazret-i Peygamber’den İstimdad”. Ahmet Murat, “Klasik Şiirde ÇiftAnlamlılık” üzerine yazısı ile dergide yer alıyor. N.Ahmet Özalp halk hikâyelerinden güzel bir örnek sunuyor: Hüsrev Şah ile Gülruh Banu’dan. Ercan Yıldırım “Gözetleyen Toplum” adlı çalışmasıyla yazılarına devam ediyor. Kemal Sayar “Sıkılmış Candan Ümit Kesilmez”, Savaş Ş. Barkçin “Kendi Ağzınla Konuş”, Ali Görkem Userin “Fıtrata Sımsıkı Tutunmak” başlıklı yazıları ile fikriyat sayfalarına katkı veriyorlar. Hüsrev Hatemi, Tarık Tufan, Güven Adıgüzel, Ahmed Fatih Andı, Yasemin Karahüseyin, Mustafa Çiftci, Mustafa Ruhi Şirin, Raşit Ulaş, Ercan Yılmaz ve Sezai Çoşkun yazılarıyla İtibar’ın Şubat sayısına katılan diğer isimler.

Derginin arka kapağında Ebubekir Kurban’ın bir yazısı yer alıyor: “Dost”.

www.itibardergi.com

itibardergisi@hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 14:09
banner12
YORUM EKLE

banner19