İtibar'ın 52. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Ocak 2016 tarihli 52. sayısı çıktı

İtibar'ın 52. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Ocak 2016 tarihli 52. sayısı çıktı. Dergi Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açıyor. Derginin şiir sayfaları ise Cevdet Karal’ın “Suskun At”, İbrahim Tenekeci’nin “Muhaceret” ve Emel Özkan’ın “Birdenbire” şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Haşmet Babaoğlu, Ahmet Edip Başaran, Said Yavuz, Hatice Çay, Kâzım Berkay Özkardaş, Nadir Aşçı, Ali Oturaklı, Seyyid Ensar, Nurettin Durman, Leylâ İpekçi, Muhammed Sarı, Muhammed Mücahit Yılmaz, Muhammed Berdibek, Muhammed Ali Caymaz, Aykut Nasip Kelebek, Ömer Fatih Andı, Bahadır Sancak, Ertuğrul Gazi Demir, Mert Tutucu, Mustafa Ay, Zeynep Tuğçe Karadağ, Zümrüt Karabudak, Beyzanur Turcihan, Rabia Gelincik, Orhan Özekinci, İbrahim Gökburun, Samed Karataş, İlker Nuri Öztürk ve Raşit Ulaş. Bu sayının arka kapağında ise Ebubekir Kurban’ın “Aşk ve İman” başlıklı denemesi yer alıyor.

Derginin Ocak sayısının öykü sayfalarında Cemal Şakar’ın “Mutfakta Bir Öykü”, Sibel Eraslan’ın “Babam İçin Beyaz Bir Kuğu”, Necip Tosun’un “Dağların Çağrısı”, Muhsin Macit’in “Babamın Pantolonu”, Ayşegül Genç’in “Muzaffer’in Yeri”, Osman Cihangir’in “Bilen Kişi”, Esra Erman’ın “Mor Avize”, Şeyma Subaşı’nın “Biraz Üzgünüm ve”, İsmail Isparta’nın “Delikanlılığın Kitabı” ve Güray Süngü’nün “Yağmacılar” öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Ocak 2016 sayısında, Ali Görkem Userin, Necip Tosun’la kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirmiş. Ercan Yıldırım “Zamanın Ruhuna Karşı İsyan Ahlakı: Nurettin Topçu İslamcılığı”, Hasibe Çerko ise “Nurettin Topçu’da Hareket İsyan Metaforu olarak Vecd” başlıklı yazısıyla dergide yer alıyor.

N. Ahmet Özalp'in “Zafer Çarşısı’nda Bir Darü’l Eman: Akabe Kitabevi”, Mustafa Kara'nın “Üçüncü Fatih’i Bekliyorum”, Ali Şükrü Çoruk'un “Osmanlının Örtülü Ödeneği ve Mustafa Kemal”, Cihan Aktaş'ın “Atla Çıkılan Minareye Bakan Otel” ve Savaş Ş. Barkçin'in “Bekir Sıdkı Sezgin: Tevhidin Sesi” başlıklı yazıları derginin 52. sayısında yer alıyor. Mehmet Narlı, Hüsrev Hatemi, Kemal Sayar, Mustafa Ruhi Şirin, Adem Tekden, Mustafa Çiftci, Necdet Subaşı, Erol Yılmaz, Tuba Kaplan, Gökhan Ergür, Ömer Yalçınova, Orhan Özekinci, Suavi Kemal Yazgıç ve Tarık Tufan yazılarıyla İtibar’ın 52. sayısında yer alan diğer isimler.

www.itibardergi.com

[email protected]

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 04 Ocak 2016 Pazartesi 11:28 Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 11:28
banner25
YORUM EKLE

banner26