İtibar'ın 51. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Aralık 2015 tarihli 51. sayısı çıktı.

İtibar'ın 51. sayısı çıktı

Aylık edebiyat ve fikriyat dergisi İtibar, 51. sayısı olan Aralık 2015 sayısını Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açıyor. Derginin şiir sayfaları Zeynep Tuğçe Karadağ’ın “Hayat Belirtisi”, Cengizhan Konuş’un “Trende Türkiye Sesleri”, Rıdvan Tulum’un “İma Hatası” ve Seyyid Ensar’ın “Bal Rengi Gözlerin Çağırdığıdır” isimli şiirleriyle açılıyor. Bu sayının diğer şairleri ise Hatice Çay, Rabia Gelincik, Mehmet Burak, Zümrüt Karabudak, Nurettin Durman, Cevat Akkanat, İbrahim Tenekeci, Suavi Kemal Yazgıç, Furkan Çalışkan, Bilal Can, Ercan Yılmaz ve Kaan Orhan. Bu sayının arka kapak şiiri ise Kaan Orhan’a ait. Dergide ayrıca Mihai Eminescu ve Adonis’ten tercüme edilen şiirler de yer alıyor.

İtibar’ın Aralık sayısının öykü sayfalarında İsmail Özen’in “Minik”, Muhsin Macit’in “Sarışın Civciv”, Zeki Bulduk’un “Menekşe Kokulu Kadın”, Hasibe Çerko’nun “Ayrılık Meselesi”, Emine Batar’ın “Karanlık Sular”, Yasemin Karahüseyin’in “Anahtar Şıkırtısı, Çift Başlı Atlar ve Dayım” ve Numan Altuğ Öksüz’ün “Çumra Garı’nda Meraklı Kadın Gözleri” öyküleri bulunuyor.

Aralık sayısında Furkan Çalışkan ve Mustafa Akar, geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk romanıyla büyük ilgi gören Tarık Tufan’la bir söyleşi gerçekleştirmiş. Mustafa Çiftçi ve Necdet Subaşı’nın denemeleriyle katkı verdiği dergide, Kemal Sayar “Memleket Meselesi”, Ercan Yıldırım “Kıbleyi Gösteren Kredi Kartı”, Hüsrev Hatemi “Uçan Zaman” başlıklı yazılarıyla derginin düşünce yükünü omuzluyorlar.

Mustafa Ruhi Şirin ise günlüklerini yayınlamaya devam ediyor: Zekâ ve Yeteneği Öldüren Bir Ülkede Yaşamak’ın ilk parçaları bu ay İtibar’da.

Derginin yayın editörü Ali Görkem Userin ise bir Cağaloğlu geleneğini anlatan yazısıyla dergide: “Kitabevi’nin Bereketli Çiğköfte Buluşmaları”.

Zafer Acar, Raşit Ulaş, Orhan Özekinci, Sadık Koç, Gökhan Ergür ve Adem Tekden yazılarıyla İtibar’ın Aralık sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com

[email protected]

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 03 Aralık 2015 Perşembe 12:57 Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 13:03
banner25
YORUM EKLE

banner26