İtibar'ın 22. sayısı çıktı

Derginin Temmuz sayısı şiir, öykü ve denemelerin yanı sıra, Cihan Aktaş ve Güray Süngü'yle yapılan söyleşilerle de dikkat çekiyor.

İtibar'ın 22. sayısı çıktı

İtibar'ın 22. sayısı, usta çizer Hasan Aycın'ın çizgisiyle açılıyor. Modern Türk şiirinin ana hatlarını okura sunan İtibar'ın Temmuz sayısında on beş şiir var. Emel Özkan'ın "Beslenme Çantası"yla başlayan şiir geçidi; Cevdet Karal, Bünyamin K., Murat Güzel, Hüsrev Hatemi, Nurettin Durman, Bülent Parlak, Mehmet Aycı, İbrahim Tenekeci, Dilek Kartal, Berat Demirci, Gökhan Ergür, İlker Nuri Öztürk, İsmail Kılıçarslan ve Furkan Çalışkan'la devam ediyor.

Cemal Şakar, Kâmil Yeşil, Mihriban İnan Karatepe ve İsmail Isparta, Temmuz sayısının öykücüleri. Abdullah Harmancı da düzenli olarak "Öykü Günlüğü"nü yazmayı sürdürüyor.

M. Fatih Andı ve Kudsi Erguner İtibar'da

Modern Türk edebiyatı üzerine yaptığı derinlikli çalışmalarla tanınan M. Fatih Andı bu sayıyla birlikte düzenli olarak İtibar'da okuyucularının karşısına çıkıyor. İlk yazısı Cahit Zarifoğlu'nun Menziller şiiri üzerine. Yine düşünce hayatımızın değerli isimlerinden Emre Bağce "Bir Parçası Eksik Bir Bütün, Bütün Değildir" ve Mehmet Dinç "Özgüven Nedir?" başlıklı yazılarıyla yeniden İtibar'dalar.

Derginin Temmuz sayısı, düşünce yazılarının ağırlıkta olduğu bir içerikle hazırlanmış. Bu sayının sürpriz ürünlerinden biri de, dünyaca ünlü ney üstadı Kudsi Erguner'in "Alafranga, Alaturka ve Arabesk" başlıklı yazısı. Merakla beklenen yazılarıyla İhsan Fazlıoğlu, İbrahim Paşalı, Ercan Yıldırım, Murat Erol ve Atasoy Müftüoğlu da derginin düşünce yükünü çeken diğer isimler. N. Ahmet Özalp ise Hz. Ali'nin Kaside-i Zeynebiyye'sini okurla buluşturuyor.

Cihan Aktaş ve Güray Süngü söyleşileri

İtibar'ın Temmuz sayısında Cihan Aktaş ve Güray Süngü'yle yapılmış birer söyleşinin yanı sıra, her iki yazarın eserleri hakkında birer de yazı mevcut. Suavi Kemal Yazgıç ve Doğukan İşler söyleşileri gerçekleştiren isimler.

Mustafa Ruhi Şirin “Manolya Günlükleri”, Saadettin Acar “Ramazanın Gelişine Dair”, Mustafa Akar “Kalbin Kararı" yazılarıyla, Işık Yanar da bir Dylan Thomas çevirisiyle İtibar’ın Temmuz sayısına katkı veren diğer kalem sahipleri.

www.itibardergi.com info@itibardergi.com (0212) 544 24 61

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 00:08
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13