İtibar Ocak sayısı çıktı

İtibar, Ocak sayısında romanları ve yazılarıyla tanıdığımız Leylâ İpekçi ve usta hikâyeci Kâmil Yeşil’le yapılmış söyleşi de yer veriyor.

İtibar Ocak sayısı çıktı

İtibar, yeni yılın ilk sayısı olan Ocak sayısında romanları ve yazılarıyla tanıdığımız Leylâ İpekçi ve usta hikâyeci Kâmil Yeşil’le yapılmış iki önemli söyleşiye de yer veriyor.

İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi, Ahmet Murat’ın “Kendi” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Dilek Kartal’ın “Kapı Ağzı”, Ahmet Edip Başaran’ın “İzinsiz Gösteri” ve Büşra Dilek’in “Korsan Bildiri” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Tuba Kaplan, Mustafa Muharrem, Said Yavuz, Suavi Kemal Yazgıç, Sadık Altan, Adem Turan, Muzaffer Serkan Aydın, Belya Düz, Fatih Muhammet Atasever, İlker Nuri Öztürk, Yağız Gönüler, İsmail Kılıçarslan ve Bünyamin K..Ayrıca geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz şair Levent Sunal’ın daha önce yayınlanmamış bir şiiri de derginin bu sayısında gün ışığına çıkıyor. Önümüzdeki sayılarda Levent Sunal’ın başka şiirlerini derginin sayfalarında göreceğimizin de müjdesi verilmiş.

İtibar, 28. sayısı olan Ocak sayısında günümüz Türk öykücülüğünün de güncel bir resmini sunuyor. Derginin öykü sayfalarında Aykut Ertuğrul’un “Ebul Fariz Efendi’nin Son Konuşması”, Ertuğrul Emin Akgün’ün “Yeşil Yol”, Arda Arel’in “Yeşil Mağara Notları”, Betül Nurata’nın “Başımdan Öp Beni Sevgilim” ve İrem Ertuğrul’un “İkinci Kat” öyküleri bulunuyor.

Leylâ İpekçi ve Kâmil Yeşil söyleşileri

İtibar’ın Ocak sayısında romancı Leylâ İpekçi ile Ali Görkem Userin konuşmuş. Bir de haber veriyor dergi; Şubat sayısından itibaren Leylâ İpekçi yazılarına İtibar’da devam edecek. Suavi Kemal Yazgıç ise yeni hikâye kitabı Yol Durumu geçtiğimiz günlerde yayınlanan Kâmil Yeşil ile bir söyleşi gerçekleştirmiş. İhsan Fazlıoğlu düzenli yazılarına bu sayıda da devam ediyor. Fazlıoğlu’nunyeni yazısı “‘O Başka, Bu Başka’ Felsefesi ya da Günümüzün Din Dilinin Eleştirisi” adını taşıyor. Hüsrev Hatemi ise ünlü Divan şairi Taşlıcalı Yahya Bey hakkında yazmış. Ali Emre ise “Eleştiri mi İyiliği Emretmek mi?” isimli yazısıyla Ocak sayısına katkıda bulunan bir diğer önemli isim. Derginin bu ayki düşünce yükünü ise Atasoy Müftüoğlu, Ercan Yıldırım ve Emre Bağce taşıyor.

Zeynep Fırtına “Kâğıdın Seyr-i Sülûku”, Mustafa Ruhi Şirin “İstanbul’un Çocuk Ödevi”, M. Fatih Andı “Peygamberi Şiirle Sevmek-VI”, Ercan Yılmaz “Şiir Üzerine Düşünceler-III”, Yasemin Karahüseyin “Diana’nın Kanlı Kavakları”, Güven Adıgüzel “İran Sineması ve Görselliğin Hikmeti” ve Ümit Güçlü “Arada Kalan Kahverengi Şiirler” yazılarıyla İtibar’ın Ocak sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com  [email protected]  (0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 21:27
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26