İtibar Dergisinin 82. Sayısı Çıktı

İtibar dergisinin Temmuz 2018 tarihli 82. sayısı çıktı.

İtibar Dergisinin 82. Sayısı Çıktı

İtibar dergisinin Temmuz 2018 tarihli 82. sayısı çıktı.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Dergi yeni sayısında, Mustafa Ruhi Şirin’in “Etiyopyalı Çocukların Soruları” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Cahit Koytak’ın “Uzun Yürüyüş”, Mehmet Torun’un “Dünyada Yarsız Oğlan” ve Eyyüp Akyüz’ün “Uzak” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Harun Yakarer, Güven Adıgüzel, Selahattin Yusuf, Rabia Gelincik, Soner Karakuş, Abdulhâlik Aker, Ali Oturaklı, Murat Altın, Ayşe Çelikkaya, Aynur Dilber, Merve Erkovan, Vahide Mutu ve Mustafa Muharrem.

İtibar’In Temmuz sayısının öykü sayfalarında Cemal Şakar’ın “Matematik Defteri”, Handan Acar Yıldız’ın “Kendini Gıdıklayan”, Abdullah Harmancı’nın “Otopsi”, Yunus Emre Özsaray’ın “Kumarbaz”, Hatice Ebrar Akbulut’un “Eskisi Gibi Değildi”, Fatma Nur Yılmaz’ın “Anlamın Yükü”, Selime Kahraman’ın “Kalbimin Cıvıltısı”, Mehmet Kızılay’ın “Karanlık Bir Oda” ve Şeyma Subaşı’nın “Gözleri Görmeyen Bir Kedi” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Temmuz sayısında Erol Göka ile Gökhan Ergür konuşmuş. Göka’nın ölüm konusuna eğildiği “Hoşçakal” isimli yeni kitabı ekseninde gerçekleşen söyleşide Göka, “Modern zamanlarla birlikte ölüm, doğal bir olay olmaktan çıktı” diyor. İkinci söyleşide Mustafa Akar sormuş, Hasan Öztürk cevaplamış. Gazete yazılarının bütünlük oluşturan kısmını “Dost Ateşi Altında Yaşamak” adıyla kitaplaştıran Öztürk, “Kültürel hayatta yoksanız, toplumsal dönüşümü sağlayamazsınız” ifadelerini kullanıyor.

Ercan Yıldırım, “Kültürel İktidar Neden Kurulamadı”; Osman Toprak, “Aba da Bir Çuha da Bir Giyene”; Necip Tosun, “İslamcı Yazarların Batı Yazarları Kitaplığı”; Zeynep Merdan, “Güzel İntikam”; Gökhan Gökçek, “Türklüğün Diyalektiği: Orhun Abideleri”; Suavi Kemal Yazgıç, “Ahlat Ağacı’nı Affedebilecek Miyiz”; Furkan Türkmen, “Devlet ve Toplum” başlıklı yazılarıyla dergide yer alırken, Ömer Lekesiz’in bu sayıdaki durağı ise Kahramanmaraş.

Derginin kitap tahlili bölümünde Ahmet Melih Karauğuz, Gülhan Tuba Çelik’in “Evsizler Şarkı Söyler”; Harun Yakarer, Hasan Bozdaş’ın “Adil Bir Akşam”; Rıdvan Tulum, Yahya Arslan’ın “Ağır Yaralı Domatesler”; Seyyid Ensar, Gökhan Ergür’ün “Üzüntüden” ve Okan Erdağı, Mustafa Mestur’un “Mümkün Olanın En İyisi” adlı kitaplarını değerlendiriyor.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 05 Temmuz 2018 Perşembe 12:56 Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 12:58
banner25
YORUM EKLE

banner26