İtibar dergisinin 79. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Nisan 2018 tarihli 79. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 79. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Nisan 2018 tarihli 79. sayısı çıktı.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Gökhan Ergür’ün “Senle Dünyada” isimli eseriyle şiir sayfalarını açan dergide Cahit Koytak’ın “Bahar Duası”, Eyyüp Akyüz’ün “Helalleşme Merasimi” ve Kenan Yusuf’un “Göçerlik” başlıklı şiirleri yer alıyor. Bu sayının diğer şairleri ise Mehmet Burak, Süleyman Unutmaz, Ömer Yalçınova, Nurettin Durman, Mehmet Aycı, Muhammed Tarık Şahin, Aslı Bey, Bilal Can, Ali Sali, Sibel Eraslan, Cevat Akkanat, Rabia Gelincik, Zeynep Tuğçe Karadağ, Rıdvan Tulum, İlker Nuri Öztürk, Yunus Emre Aklıbaşında, Osman Bulut, Ervanur Erdoğan ve Öznur Güzel.

İtibar Nisan sayısının öykü sayfalarında Ali Işık’ın “Eve Gidiyorum”, Handan Acar Yıldız’ın “Bavulun İki Yakası”, Abdullah Harmancı’nın “Yüreğime Üç Çivi”, Selma Aksoy Türköz’ün “Göz Göze”, Halil İbrahim İzgi’nin “Yarım Maç” ve Abdullah Yıldırım’ın “Ablamın Kocası” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Nisan sayısında M. Fatih Andı ile Ömer Fatih Andı konuşmuş. Andı, “Modern edebiyatımızın Peygamber şiirleri, ‘inkâr çağı’ndan ‘imân limanı’na sığınma metinleri olarak da okunmalıdır.” diyerek önemli bir noktaya temas ediyor. İkinci söyleşide Orhan Özekinci sormuş, Münir Üstün cevaplamış. Üstün, “Yayıncılık, insanı kitapla buluşturma çabasıdır” diyerek bu alandaki tecrübelerini aktarıyor.

Ercan Yıldırım’ın “Örfe Karşı Kültür”, Kemal Sayar’ın “Bir Evi Yuva Yapan Nedir?”; Berat Demirci’nin “İğde Mevsimi”, Necip Tosun’un “Mehmet Âkif Ersoy Yalnızlığı”, Leylâ İpekçi’nin “Kal Dedi, Kendi İçinde Bul Beni!”, Gökhan Ergür’ün “Saksıda Büyüttüğün Çiçekler”, Asım Öz’Ün “Âkif Emre’nin Dergileri”, Mehmet Dinç’in “Beni Altı Yıl Bekler misin?”, Mustafa Ruhi Şirin’in “TRT Gemisinde Tahterevalli”, Mustafa Özel’in “Radyo: Her Zaman, Her Yerde” başlıklı yazılarına da yer verilen Nisan sayısının Kitap tahlili bölümünde ise Raşit Ulaş, Mustafa Akar’ın “Berhayat”, Suavi Kemal Yazgıç, Hüsrev Hatemi’nin “Kelimeler Kitabı”, Emel Özkan, Tuba Kaplan’ın “Tek Vuruşta Ölmek”, Zeynep Acar, Hüseyin Ahmet Çelik’in “Sevinebilirsin Suâda İşte Yalnızız”, Muhammed Enes Kala, İbrahim Tenekeci’nin “Geldik Sayılır” ve Beyzanur Turcihan, Nergihan Yeşilyurt’un “Otomatların Marşı” isimli kitabını inceliyor. Bu sayının diğer yazarları ise Ömer Lekesiz, Ercan Yılmaz ve Hatice Ebrar Akbulut.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 11:54
banner12
YORUM EKLE

banner19