İtibar dergisinin 77. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Şubat 2018 tarihli 77. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 77. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Şubat 2018 tarihli 77. sayısı çıktı.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Cahit Koytak’ın “Yüce İsminle Senin” isimli eseriyle şiir sayfalarını açan dergi Said Yavuz’un “Birazcık Teselli Alınganlara”, Orhan Özekinci’nin “Halime Kız” ve Seyyid Ensar’ın “Aleyhimde Bir Delil” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Ömer Yalçınova, Muzaffer Serkan Aydın, Gökhan Ergür, Eray Sarıçam, Tuba Kaplan, Mehmet Narlı, Nurettin Durman, Mehmet Şamil, Raşit Ulaş, Bilal Can, Mehmet Burak, Harun Yakarer, Büşra Yavuz, Zeynep Tuğçe Karadağ, Yunus Emre Aklıbaşında, Kemal Öztürk, Yasin Onat, Ömer Faruk Topçu, Şadi Kocabaş, Enes Yılmaz, Rıdvan Tulum ve Soner Karakuş.

İtibar Şubat sayısının öykü sayfalarında Betül Nurata’nın “Adviye”, Senem Gezeroğlu’nun “Gönül Dağı”, Abdullah Harmancı’nın “Ve Ma Edrake…”, Selma Aksoy Türköz’ün “Kara Kedi”, Mustafa Nezihi Pesen’in “Hikâye Ağacımız”, Hatice Şimşek’in “Mutlu Kukla” ve Neslihan Soydaş’ın “Ağlama Sırası” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Şubat sayısında Semih Kaplanoğlu ile Bülent Özdaman konuşmuş. Kaplanoğlu, Ercan Yıldırım, “Kent Işıkları Altında Küçük Burjuva Zevkleri”; Kemal Sayar, “Hayatı Genişlet”; Hüsrev Hatemi, “Değeri Bilinmeyen Lütuflar”; Özkan Gözel, “Gökte Yıldız Arar İken”; Sadık Koç, “Şehirden İndim Köye”; Erol Yılmaz, “Yorgun Savaşçı”; Ercan Yılmaz, “Delilik Düşü”; Ömer Lekesiz, “Tiflis”; Yunus Emre Özsaray, “Kentli Öykücüler Neden Bunalıyor?” ve Asım Öz, “Sezai Karakoç Üzerine Bir Yorum Denemesi” başlıklı yazılarıyla dergide yer alırken Mustafa Özel de yazısında toplumsal değişimi “misafir” üzerinden anlatıyor. Necip Tosun da günlüklerine devam ediyor. Bu seferki durağı ise Çin.

Kitap tahlili bölümünde ise Suavi Kemal Yazgıç, Akif Emre’nin “Müstağrip Aydınlar Yüzyılı”, Muhammed Enis Özel, Raşit Ulaş’ın “Kavga Başlıyor”, Ahmet Edip Başaran, Cengizhan Konuş’un “Tarafsız Günler”, İlker Nuri Öztürk, Hayrettin Orhanoğlu’nun “Yolculuk Risalesi”, Gülhan Tuba Çelik, Recep Seyhan’ın “Bana Hikâye Anlat” ve Berrin Erdoğan, A. Ali Ural’ın “Mara ve Öteki Şiirler” isimli kitabını incelemiş.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 13:46
YORUM EKLE

banner19