İtibar dergisinin 76. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Ocak 2018 tarihli 76. sayısı çıktı. Dergi Ocak sayısında “Kudüs” ve “Fatma Barbarosoğlu” konulu iki dosya ile okuyucularını selamlıyor.

İtibar dergisinin 76. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Ocak 2018 tarihli 76. sayısı çıktı. Dergi Ocak sayısında “Kudüs” ve “Fatma Barbarosoğlu” konulu iki dosya ile okuyucularını selamlıyor.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, Cevdet Karal’ın “İyi Kızla Üç Kadın” isimli şiiriyle sayfalarını açıyor. Ercan Yılmaz’ın “Şairin Oteli”, Ahmet Edip Başaran’ın “Kan Kalesi” ve Soner Karakuş’un “Mutsuzluk Kılavuzu” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Adem Turan, Beyzanur Turcihan, Mehmet Emin Küçüker, Aslı Bey, Eda Fırat, Ayşe Çelikkaya, Nurullah Genç, Mustafa Uçurum, Adem Yazıcı, Oğuzhan Bükçüoğlu, Meryem Genel, Zahide Aydoğdu, Filiz Kolukısa, Mert Mevlüt Gökçe, Mukaddes Kutlu, Mustafa Duruş ve Cevat Akkanat.

İtibar Ocak sayısının öykü sayfalarında ise Yıldız Ramazanoğlu’nun “Gülünç”, Mustafa Başpınar’ın “Eksile Eksile”, Fatma Nur Yılmaz’ın “Bir Başka Yusuf”, Selime Kahraman’ın “Sardunya Dirayeti” ve Halil İbrahim İzgi’nin “Uzun Minare” isimli öyküleri bulunuyor.

Hasan Aycın çizgileriyle, Ömer Lekesiz fotoğraflarıyla, Ali Emre ise “Kudüs Avazı” isimli şiiriyle Kudüs dosyasında yer alıyor. İbrahim Kalın’ın “Kudüs’ün Fethi ve Salâheddin Eyyûbî” ve Ahmet Murat’ın “Naneli Çay” başlıklı yazılarının yanısıra dosyaya katkı sağlayan diğer isimler: Ayhan Demir, İbrahim Tenekeci, Kemal Öztürk, Mehmet Dinç, Mustafa Özel, Nadir Aşçı, Samet Doğan, Saniye Şişman, Sernur Yassıkaya, Sibel Eraslan, Taha Kılınç ve Zülal Sema.

Fatma Barbarosoğlu dosyasında ise “Mutluluk Onay Belgesi” kitabı etrafında Münire Daniş Fatma Barbarosoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdi. Nazife Şişman da kadim dostu Fatma Barbarosoğlu’yla ilgili bir yazı kaleme aldı. Dosyaya katkı sağlayan diğer isimler Feride İkbal ve Beyza Karakaya.

Necip Tosun’un “Edebiyat ve Dil” başlıklı yazısının yanısıra Senem Gezeroğlu, Necip Tosun’un “Öyküyü Sanat Yapanlar”; Suavi Kemal Yazgıç, Cihan Aktaş’ın “Fotoğrafta Ayrı Duran”; Cengizhan Konuş, İbrahim Tenekeci’nin “Geldik Sayılır”; Zeynep Acar ise Emin Gürdamur’un “Atları Uçuruma Sürmek” kitapları üzerine yazdı. Ömer Fatih Andı, Semih Kaplanoğlu’nun Buğday filmi üzerine bir yazı kaleme aldı.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

YORUM EKLE

banner36