İtibar dergisinin 75. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Aralık 2017 tarihli 75. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 75. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Aralık 2017 tarihli 75. sayısı çıktı.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Mustafa Ruhi Şirin’in “Yeşil Bir Kış Günü” isimli eseriyle açılan şiir sayfaları Nurettin Durman’ın “Gönül Rüzgârı”, Fatma Özkaya’nın “Teşrik” ve Mustafa Akar’ın “Sabah Yelinde Ekinler” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Ali K. Metin, İsmail Kılıçarslan, Cafer Keklikçi, Mehmet Aycı, Muhammed Mücahit Yılmaz, Sadık Koç, Rabia Gelincik, Zeynep Tuğçe Karadağ, Zülal Sema, Tuba Kaplan, Sabiha İclal Tiryaki, Rumeysa Nur Gürbüz, Merve Erkovan, Said Yavuz, Mehmet Şamil, Seyyid Ensar, Cengizhan Konuş, İbrahim Tenekeci, Ahmed Ölmez, Fatih Muhammet Atasever, Mehmet Burak, Kenan Yusuf Taşkın, Enes Budancamanak ve Orhan Özekinci.

İtibar Aralık sayısının öykü sayfalarında ise Selma Aksoy Türköz’ün “Ölenle Ölünmüyor”, Mustafa Özel’in “Biz Ne Hale Geldik Hocam?”, Adem Tekden’in “Bir Akıllı Değilin Defteri”, Ömer Faruk Yasin’in “Ellerim” ve Muhammet Karakaya’nın “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Aralık sayısında Ali Emre ile Furkan Çalışkan, Emre’nin geçtiğimiz aylarda yayınlanan “Nureddin Zengi” romanı hakkında konuşmuş. İkinci söyleşide Saadettin Acar, Osman Toprak’ın sorularını yanıtlamış. Acar’ın “Güzel Şahitlik” isimli deneme kitabı ekseninde gerçekleşiyor söyleşi.

Özkan Gözel’in “Aşırı İletişimin Anaforunda”, Mehmet Dinç’in “Nereye Gömülsem”, Ercan Yıldırım’ın “Performans Düzeni ve Yeni İtaat Kültürü”, Gökhan Ergür’ün “Ruha Şifa Reçetesi”, Muhammed Enes Kala’nın “Cesaret ve Hikmet” ve Kemal Sayar’ın “Buraya Kanatlarıyla Gelmiş Birisi Var mı?” başlıklı yazılarının yanısıra Sibel Eraslan, Taif Defteri’ni okurla paylaşıyor. Hatice Ebrar Akbulut ise Sibel Eraslan’ın hikâye dünyasına dair yazmış.

Bu sayımızın diğer yazarları ise Mehmet Narlı, Necip Tosun, İlker Nuri Öztürk, Suavi Kemal Yazgıç, Yunus Emre Özsaray, Hüsrev Hatemi ve Ahmet Edip Başaran.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2017 Pazartesi 15:32 Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 15:32
banner25
YORUM EKLE

banner26