İtibar dergisinin 74. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Kasım 2017 tarihli 74. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 74. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Kasım 2017 tarihli 74. sayısı çıktı.

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Furkan Çalışkan’ın “Başlangıçların Sonsuz Mutluluğu” isimli eseriyle şiir sayfalarını açan dergide Mustafa Akar’ın “Yalan Aşk Şiiri”, Ali Oturaklı’nın “Baktıkça Alır” ve Raşit Ulaş’ın “Düşük Çözünürlüklü Bir Fotoğrafın Şiiri” başlıklı şiirlerinin yanısıra Zeynep Tuğçe Karadağ, Süleyman Unutmaz, Ömer Fatih Andı, Nadir Aşçı, Mehmet Narlı, Eyyüp Akyüz, Nurullah Genç, Rabia Gelincik, Bilal Can, Harun Yakarer, Gülsüm Esen, Eda Fırat, Aslı Bey, Ahmet Yılmaz, Yunus Karadağ, Gazi Balcı, Gökhan Ergür, İlker Nuri Öztürk, Umut Cemal, Ahmet Edip Başaran, Ali Akçakaya, Suavi Kemal Yazgıç ve Mustafa Ruhi Şirin’in şiirleri de yayınlanıyor.

İtibar Kasım sayısının öykü sayfalarında Sibel Eraslan’ın “Zülcenah”, Senem Gezeroğlu’nun “İstanbul’da Yalnızca Bir Semt Adı”, Aynur Dilber’in “Kelebek Takvimi” ve Yasemin Aybike Kavun’un “Yemin” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Kasım sayısında Hasan Aycın ile Dilek Erdem konuşmuş. Aycın “Çağımıza tanığız, öfkeli olmalıyız” diyerek önemli bir uyarıda bulunuyor. İkinci söyleşide Ömer Lekesiz, Hüseyin Ahmet Çelik’in sorularını yanıtlamış. Lekesiz, “Türk Edebiyatı eskisiyle ve yenisiyle bir bütündür” diyor. Üçüncü söyleşide ise Cevdet Karal ile Ahmet Edip Başaran konuşmuş. Karal, “Yeterince şahsi olmayan deneyim, ötekinde deneyime yol açmaz” diyor.

Özkan Gözel’in “Teemmüle Davet” başlıklı yazısı, Musa Yıldız’ın Hoca Ahmed Yesevî’yi anlattığı yazısı, Ercan Yıldırım’ın Anadolu’nun İslâmlaşması üzerinden insanımızın irfanını anlattığı yazının yanısıra Cihan Aktaş’ın Amasya, Said Yavuz’un Afrika notları da derginin bu sayısında yer alıyor.

Bu sayıya katkı veren diğer isimler şöyle: Ahmet Fatih Andı, Gökhan Ergür, Zeynep Merdan, Mustafa Özel, Kemal Sayar, Hüsrev Hatemi, Necip Tosun, Hatice Ebrar Akbulut, Ahmet Edip Başaran, Muzaffer Serkan Aydın, Soner Karakuş, Rıdvan Tulum ve Hamza Önalan.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 12:40
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26