İtibar dergisinin 72. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Eylül 2017 tarihli 72. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 72. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Eylül 2017 tarihli 72. sayısı çıktı. Usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam eden dergi, Ahmet Murat’ın “Yazma ve Lanet” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. İsmail Kılıçarslan’ın “Türk Eğrisi”, Ercan Yılmaz’ın “Kurban” ve Fatma Şengil Süzer’in “Beni Bahçeye Götür” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Cafer Keklikçi, Serap Kadıoğlu, Nurullah Genç, Nurettin Durman, Bilal Can, Mehmet Aycı, Eray Sarıçam, Emel Özkan, Muzaffer Serkan Aydın, Fatih Muhammet Atasever, Soner Karakuş, Ali Oturaklı, Ertuğrul Gazi Demir, Zeynep Tuğçe Karadağ, Vahide Mutu, Eda Fırat, Ayşe Çelikkaya, Mehmet Burak, Ümit Aktaş, Mehmet Narlı, Ali Sali, Mustafa Uçurum, Hasan Hüseyin Çağıran, Rahime Kasım, Rıfat Eroğlu, Zülal Sema, Mustafa Duruş, Gazi Balcı, İbrahim Tenekeci, Ünsal Ünlü ve Furkan Çalışkan.

İtibar Eylül sayısının öykü sayfalarında ise İsmail Özen’in “Kesitler”, Mukadder Gemici’nin “Babamın Sesi”, Betül Nurata’nın “Nasıl Derim?”, Selma Aksoy Türköz’ün “Son Bakış”, Suavi Kemal Yazgıç’ın “Kapıları Çarpmak”, Gülcan Tezcan’ın “Sen Olmasam” ve Soner Oğuz’un “Mumya Tamircisi” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Eylül sayısında İsmail Kılıçarslan ile Yusuf Genç konuşmuş. Şair Kılıçarslan’ın denemeci yönü üzerine gerçekleşen söyleşide Kılıçarslan, “Bizim edebiyatımız kederimiz, kırgınlığımız kadardır” diyor. İkinci söyleşide ise Samet Doğan, Furkan Çalışkan’ın sorularını yanıtlamış. Doğan, “Cuma Günü Uçmayan Kuş” isimli kitabı hakkında “Gördüklerim hayal edilerek yazılan şeylerden bile korkunç” diyor. Üçüncü söyleşide ise Ali Berkay, Bilal Habeş Evren’in sorularını yanıtlamış. Berkay, “Şiir, konuşmanın en iyi şekli olarak kullanılabilir” diyor.

Necip Tosun’un “Okuma ve Hayat”, Sibel Eraslan’ın “Sanat ve Düşüncede Benzeşim ve Aşinalık Üzerine”, Özkan Gözel’in “Hakikatli Özne”, M. Fatih Andı’nın “Peygamber’i Şiirle Sevmek” yazılarının yanısıra Hayrettin Orhanoğlu’nun İbrahim Tenekeci şiiri üzerine incelemesi de dergide kendine yer buluyor.

Muhsin Macit, Rabia Gelincik ve Nadir Aşçı’nın denemeleriyle katkı yaptığı derginin bu sayısının diğer yazarları ise Hüsrev Hatemi, Kemal Sayar, Mustafa Özel, Gökhan Gökçek, Zeynep Merdan, Savaş Barkçin, Hatice Ebrar Akbulut, Kaan Orhan, Rıdvan Tulum, Kâzım Berkay Özkardaş, Hamza Önalan, Gülhan Tuba Çelik ve Muhammed Emin Albayrak.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 12:11

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26