İtibar dergisinin 71. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Ağustos 2017 tarihli 71. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 71. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Ağustos 2017 tarihli 71. sayısı çıktı. Dergi, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Said Yavuz’un “Poetika” isimli eseriyle şiir sayfalarını açan dergi, Mustafa Muharrem’in “Çakı”, Mehmet Şamil’in “Rh Pozitif Kahır” ve Raşit Ulaş’ın “Ömer’lerin Gidişi Üzerine” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Orkun Elmacıgil, Enes Talha Tüfekçi, Hasan Hüseyin Çağıran, Adem Yazıcı, Mehmet Doruk Kandemir, Muhammed Enes Kala, Seyyid Ensar, Abdullah İlhan, Zeynep Kot Tan, M. Tarık Şahin, Semra Saraç, Gülsüm Esen, Osman Bulut, Cevat Akkanat, Rıdvan Tulum, Yasin Onat, Mustafa Yıldırım, Ahmet Yılmaz, Arif Mete, Bayram Zıvalı, Murat Altın, Can Acer, Ömer Faruk Topçu, Ömer Faruk Yasin, Aslı Bey, Tahir Çakmak, Güven Adıgüzel ve Harun Yakarer.

İtibar Ağustos sayısının öykü sayfalarında Sibel Eraslan’ın “Erguvanlar Yandığında”, Güray Süngü’nün “Bir Alın Yazısı Gibiydi Kuruyan Yapraklar Onda”, Muhsin Macit’in “Dünya Hâli”, Aynur Dilber’in “Dünyanın Son Harikası”, Neslihan Soydaş’ın “İcâbet”, Silvan Alpoğuz’un “Köpekler Gibi Sevmek” ve Fatma Balcı’nın “Uyurgezer Rüzgâr” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Ağustos sayısında Handan Acar Yıldız ile Senem Gezeroğlu konuşmuş. Yıldız, “Hissetmek anlamaktan üstündür.” diyor. İkinci söyleşide ise Mustafa Çiftçi, Dilek Yıldırım ve Ercan Yıldırım’ın sorularını yanıtlamış. Çiftçi, “Hikâye çok, ömür kısa.” diyor.

İbrahim Kalın’ın “Hoca Ahmed Yesevi, Hüküm ve Hikmet”, Ümit Aktaş’ın “Tahayyüllerimizin Medine’si”, Necdet Subaşı’nın “58. Satır”, Hüsrev Hatemi’nin “Türk Musikisinde Yakın Tarih”, Ahmed Fatih Andı’nın “El Cid ve Battal Gazi” ve Necip Tosun’un “ Yazı ve Hayat” başlıklı yazılarının da yer aldığı bu sayıda, Ömer Lekesiz’in Kudüs fotoğrafları da yayınlanıyor. Bu sayının diğer yazarları ise Gökhan Gökçek, Kemal Sayar, Ercan Yıldırım, Mehmet Dinç, Mustafa Özel, Özgür Aras Tüfek, Hatice Ebrar Akbulut, Muzaffer Serkan Aydın, İlker Nuri Öztürk, Ali Oturaklı, Soner Karakuş ve Harun Yakarer.

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 10:56
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13