İtibar dergisinin 69. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Haziran 2017 tarihli 69. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 69. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Haziran 2017 tarihli 69. sayısı çıktı. Usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam eden dergi, Cevdet Karal’ın “Yves Tanguy ile Kay Sage” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Mustafa Muharrem’in “Sen ü Ben”, Adem Turan’ın “Bin Keder” ve İsmail Kılıçarslan’ın “Doru” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Mustafa Akar, Cafer Keklikçi, Zafer Acar, Nurullah Genç, Muhammed Mücahit Yılmaz, Mehmet Aycı, Mustafa Uçurum, Gökhan Ergür, Cengizhan Konuş, Seyyid Ensar, Mehmet Şamil, Rabia Gelincik, Ali Oturaklı, Zülal Sema, Harun Yakarer, Mustafa Ergin Kılıç, Enes Talha Tüfekçi, Hasan Hüseyin Çağıran, Ali Akçakaya, Abdullah İlhan, Muhammed Enes Kala, Abdulhâlik Aker, Mehmet Doruk Kandemir, Yunus Karadağ, Emel Özkan, Said Yavuz ve Mehmet Burak.

İtibar’ın Haziran sayısının öykü sayfalarında Sibel Eraslan’ın “Üç Kere Uzak – Üç Kere Yakın”, Cihan Aktaş’ın “Opdireyha”, Güray Süngü’nün “Gül Kokuları Çocukların Kaburga Kırıklarından Geliyor”, Doğukan İşler’in “Bal”, Yunus Develi’nin “George Viladimir’in Elleri”, Muhsin Macit’in “Gelnhousen Eriği”, Ayşegül Genç’in “Kendimizi Yorduk Kendimizle”, Neslihan Soydaş’ın “Tek Başına Bir Dil” ve Muhammed Karakaya’nın “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” isimli öyküleri bulunuyor.

Derginin Haziran sayısında Asım Gültekin ile Suavi Kemal Yazgıç konuşmuş. Gültekin, Türkçede sayıların etimolojisiyle ilgili önemli bilgiler veriyor. İkinci söyleşide ise Mehmet Dinç, Gökhan Ergür’ün sorularını yanıtlamış.

Saadettin Acar, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Akif Emre Ağabeyle ilgili bir yazı kaleme aldı: Akif Emre Duruşu. Berat Demirci’nin “Kırk Yamalı Bohça” yazısı da dergide yer alıyor. Kemal Öztürk, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da işgalin neye karşılık geldiğini yaşayıp yazdı. Ercan Yıldırım, yazılarına devam ediyor: Yeni Kuşakların Dindarlığı. Dergi, Zeynep Merdan’ın ilk kez bir yazısını yayımlıyor: Yarım Yüzyıl Sonra Akıbeti Görülen Mısra. Necip Tosun, gezi yazılarına devam ediyor: Barselona ve Madrid Günleri. Gökhan Gökçek Türk tarihindeki yolculuğuna devam ediyor. Bu sayının diğer yazarları ise Hüsrev Hatemi, Mustafa Özel, Muhammed Emin Albayrak, Bahadır Sancak, Ahmet Edip Başaran, Emine Batar, Hüseyin Ahmet Çelik, Orhan Özekinci, Rıdvan Tulum ve Sadık Koç.

www.itibardergi.com

[email protected]

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 13:14

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26