İtibar dergisinin 68. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Mayıs 2017 tarihli 68. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 68. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Mayıs 2017 tarihli 68. sayısı çıktı. Usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam eden dergi, Turan Koç’un “İbrahim Çağrısı” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Ahmet Murat’ın “Güzel Zayıflık”, Said Yavuz’un “Güzel Bir Şey Söyle” ve Nurettin Durman’ın “Havar” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Cafer Keklikçi, Dilek Kartal, Süleyman Unutmaz, Sadık Koç, Elif Nuray, Ali Berkay, Melike Kılıç, Suavi Kemal Yazgıç, Emel Özkan, Sibel Eraslan, Beyzanur Turcihan, Zeynep Kot Tan, Rumeysa Nur Gürbüz, Vahide Mutu, Dilara Akdeniz, Melek Ören, Ali Sali, Adem Yazıcı, Bilal Can, Enes Talha Tüfekçi, Ertuğrul Gazi Demir, Bayram Zıvalı, Abdullah Mesud, Mehmet Burak, Orhan Özekinci, Mustafa Yıldırım, Tarık Tufan ve Tuba Kaplan.

Mayıs sayısının öykü sayfalarında ise Muhsin Macit’in “Yağmur Dalgınlığı”, Abdullah Harmancı’nın “Kalender”, Handan Acar Yıldız’ın “Hangi Emanet?”, Elif Genç’in “Nilüferlerin Arasında”, Senem Gezeroğlu’nun “Bir Pazar. Bir Park. Bir Çiçek: Unutmabeni”, Yıldız Ramazanoğlu’nun “Veronika” , Selma Aksoy Türköz’ün “Kaz Dağı Efsanesi” ve Cemal Şakar’ın “Sırtımdaki Ben” isimli öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Mayıs sayısında Kerem Kınık ile Furkan Çalışkan ve Ali Oturaklı konuşmuş. İkinci söyleşide ise Aykut Nasip Kelebek, Abdullah İlhan’ın sorularını yanıtlamış.

Selahattin Yusuf’un üzerinde çalıştığı yeni romandan bir bölümün de yer aldığı bu sayıda Erol Yılmaz, üçüncüsü düzenlenen Milli Kültür Şurası’yla ilgili ikinci yazısını kaleme aldı. Bekir Salih Yaman’ın “Terceme-i Hâl”, Furkan Çalışkan’ın “Pasajlar ve Şarkılar” ve Necip Tosun’un Atina gezisine dair yazısının yer aldığı 68. sayıda İbrahim Tenekeci de yeni bir dosyanın kapısını aralıyor: İnsanlar ve Mekânlar. İlk yazı ise tesbihçi Kadir Şükrü Karateke üzerine.

Selçuk Sümer Özel’in Afganistan fotoğraflarıyla ve İbrahim Kalın’ın iki fotoğrafıyla yer aldığı derginin yeni sayısının diğer yazarları ise Gökhan Gökçek, Hasan Hüseyin Çağıran, Harun Tan, Mustafa Özel, Semih Diri, Muhammed Enes Kala, M. Fatih Andı, Turgay Demirel, Murat Erol, Ercan Yıldırım, Hüsrev Hatemi ve Kemal Sayar.

 

www.itibardergi.com

[email protected]

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 04 Mayıs 2017 Perşembe 12:13 Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 12:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26