İtibar dergisinin 67. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Nisan 2017 tarihli 67. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 67. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Nisan 2017 tarihli 67. sayısı çıktı.

Usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam eden dergi, Mustafa Akar’ın “Dedemin Cinleri” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Ahmet Edip Başaran’ın “Uzaklık Ölçü Birimleri”, Mehmet Aycı’nın “Karşılaşınca Öyle” ve Cengizhan Konuş’un “İyilik Yasası” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Orkun Elmacıgil, Süleyman Unutmaz, Ömer Fatih Andı, Raşit Ulaş, Neşe Yeşilova, Hasan Hüseyin Çağıran, Ali Akçakaya, Eda Fırat, Esra Topal, Gazi Balcı, Güven Fatsa, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Doruk Kandemir, Murat Anıl Varol, Selim Türkel, Semra Saraç, Tayfun Doğan, Zeynep Kot, Seyyid Ensar, Eray Sarıçam, Oğuzhan Bükçüoğlu, Ahmet Bahadır Sarıkaya, Sezer Taş, Ayşe Çelikkaya, Büşra Yavuz, Rıdvan Tulum, Rabia Gelincik ve Bahadır Sancak.

İtibar Nisan sayısının öykü sayfalarında ise Necip Tosun’un “Işık Şölenleri”, Abdullah Harmancı’nın “Güneşin Kucağında”, Betül Nurata’nın “Mavi Deniz”, Aynur Dilber’in “Kim Onlar”, Mustafa Özel’in “Önce Dede ve Torunlar, Sonra Ben”, Emin Gürdamur’un “Atları Uçuruma Sürmek” ve Sahra Tahiroğlu’nun “Günah” isimli öyküleri bulunuyor. Ayrıca, Mustafa Mestur’un “Şiraz” isimli öyküsü Zeynep Özel çevirisiyle yayınlanıyor.

İtibar’ın Nisan sayısında Mürsel Sönmez ile Suavi Kemal Yazgıç konuşmuş. Sönmez, “Şiirin hasadını tarih ve insanlık yapıyor” diyor. İkinci söyleşide ise Naime Erkovan, Dilek Erdem’in sorularını yanıtlamış.

Ahmet Murat’ın “Babamın Adamları”; Murat Erol’un “Devlet ve Gelenek”; M. Fatih Andı’nın “Peygamber’i Şiirle Sevmek” yazıları da dergide yer alan yazılardan bazıları.

Bu sayının diğer yazarları ise şöyle: Ali K. Metin, Hayrettin Orhanoğlu, Kemal Sayar, Beyzanur Turcihan, Mehmet Dinç, Cihan Aktaş, Hüsrev Hatemi, Ercan Yıldırım, Özkan Gözel, Savaş Barkçin, Gökhan Gökçek, İsmail Özen, Muhammed Emin Albayrak, Saadettin Acar ve Tuba Kaplan.

 

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 16:18
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26