banner17

İtibar dergisinin 66. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Mart 2017 tarihli 66. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 66. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Mart 2017 tarihli 66. sayısı çıktı. Dergi, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Mustafa Muharrem’in “Klişe Kül” isimli eseriyle açılan şiir sayfaları, Ali Emre’nin “Kahırlı Tarla, Meyus Harita”, Said Yavuz’un “Şimdi Bu Saatlerde” ve Süleyman Unutmaz’ın “Akıllı Telefonun Kalbi” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Nurettin Durman, Fatma Şengil Süzer, Hasan Özlen, Mehmet Narlı, Ali Sali, Ömer Yalçınova, Sadık Koç, Serdar Arslan, Emel Özkan, Gökhan Ergür, Muzaffer Serkan Aydın, İlker Nuri Öztürk, Ali Oturaklı, Orhan Özekinci, Mehmet Emin Küçüker, Büşra Yavuz, Muhammed Ali Caymaz, Mehmet Şamil, Enes Talha Tüfekçi, Hasan Hüseyin Çağıran, Adem Yazıcı, Rıfat Eroğlu, Bayram Zıvalı, Yunus Emre Avşar, Mustafa Yıldırım, Ömer Vural, Melek Ören, İbrahim Gökburun, Elif Nuray ve Kaan Orhan.

İtibar Mart sayısının öykü sayfalarında ise Cemal Şakar’ın “Patlayan İki Tüfek”, Mukadder Gemici’nin “Hak Edilmiş Bir Ölüm”, Adem Tekden’in “Saniha” ve Neslihan Soydaş’ın “Ara(n)mak” öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Mart sayısında Kemal Sayar ile Gökhan Ergür konuşmuş. İkinci söyleşide ise Sibel Eraslan, Dilek Erdem’in sorularını yanıtlamış.

Leyla İpekçi ve Ayşegül Genç denemeleriyle;  Murat Erol “Hatırlama ve Unutmaya Dair”, Kemal Öztürk “Halep’in Kıyısında, İnsanlığın Uzağında” yazılarıyla dergide yer alıyor. Berat Demirci Türklük Sosyolojisini, Ercan Yıldırım da Kahraman Mitolojisini yazdı. Muhammed Enes Kala, hikmet ve tahakküm kavramlarını tabiata bakarak değerlendiriyor. Muhammed Emin Albayrak, kendi tasarımını yaptığı sayfasıyla dergide yer alıyor. Kitap yazılarında Gökhan Ergür, Tuba Kaplan, Kevser Tekin, Bahadır Sancak, Ahmet Fadıl Eraslan, Enes Kılıç ve Rıdvan Tulum imzaları var: Görmeden Ölmek, Kalbin Aklı, İzler, Sevgili’nin Evi, Kayıp Arkadaş, 4 Defter. Harun Tan’ın portrelerinde bu sayıda konuk İlhan Berk. Bu sayının diğer yazarları ise Hüsrev Hatemi, Yahya İncetahtacı, Afşin Selim, Harun Yakarer, Ercan Yılmaz, Zafer Acar, Hayrettin Orhanoğlu ve Ertuğrul Gazi Demir.

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 12:22
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20