İtibar dergisinin 65. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Şubat 2017 tarihli 65. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 65. sayısı çıktı

İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar dergisinin Şubat 2017 tarihli 65. sayısı çıktı. Dergi usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Elif Nuray’ın “Taş Meseli” isimli eseriyle açılan şiir sayfaları Fatma Şengil Süzer’in “La Rosa Enflorese”, Fatih Zorlu’nun “Zaaf” ve İbrahim Tenekeci’nin “Sultan Kuşları” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise Serap Kadıoğlu, Hüsrev Hatemi, Mehmet Aycı, Aykut Nasip Kelebek, Orkun Elmacıgil, Liya Zerya, Ömer Fatih Andı, Hasan Hüseyin Çağıran, Güven Adıgüzel, Raşit Ulaş, Sibel Eraslan, Seyyid Ensar, Eray Sarıçam, Mehmet Burak, Dilara Akdeniz, Ahmet Bahadır Sarıkaya, Vahide Mutu, Umut Cemal, Zülal Sema, Rabia Gelincik, Soner Karakuş ve Suavi Kemal Yazgıç.

İtibar’ın Şubat sayısının öykü sayfalarında ise Cemal Şakar’ın “Ah Kızım”, Yıldız Ramazanoğlu’nun “Tırlar Neden Bu Kadar Yaklaşıyor?”, Yunus Develi’nin “Cebelitârık’ı Geçerken”, Aynur Dilber’in “Kaldığı Yerden”, Mustafa Başpınar’ın “Amcamdan Mektup Var” ve Mustafa Özel’in “Tövbe Ya Rabbi” öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Şubat sayısında Ömer Lekesiz ile Furkan Çalışkan konuşmuş. Lekesiz, “İnsan ilişkileri hal, zaman ve mekân üzerinden kurulur” diyor. İkinci söyleşide ise Necip Tosun, Akif Hasan Kaya’nın sorularını yanıtlamış. Tosun, “Yazar, edebiyatını kötü eleştirmenlerin insafına teslim etmemeli.” diyerek önemli bir uyarıda bulunuyor. Üçüncü söyleşide Ercan Yıldırım ile Gülşen Özer konuşmuş. Yıldırım “Samimiyetsizlik esas sorunumuzdur.” diyor.

Mustafa Akar’ın “Ehli Aşka Bir Bela Zindanıdır Bu Masiva”; Savaş Barkçin’in “Târif mi, Tahrif mi?” başlıklı yazılarının da yer aldığı dergide, Afşin Selim, yakın zamanda kaybettiğimiz Cahit Çollak hakkında bir yazı kaleme aldı. Bekir Salih Yaman da yine yakın zamanda kaybettiğimiz Orhan Okay’ı anlattı. M. Fatih Andı, Peygamberi Şiirle Sevmek serisine Turgut Uyar’ın naatını inceleyerek devam ediyor. Abdulhâlik Aker, Süleyman Çobanoğlu şiirine bakarken, Mehmet Narlı, popüler roman bahsine eğiliyor. Harun Tan’ın portre fotoğraflarında bu sayının konuğu Cahit Koytak. Bu sayımızın diğer yazarları ise Kemal Sayar, Adem Tekden, Nadir Aşçı, Mustafa Nezihi Pesen, Özkan Gözel, Gökhan Gökçek, Mustafa Uçurum, Serdar Arslan, Halil İbrahim İzgi, Senem Gezeroğlu, Muzaffer Serkan Aydın, Gökhan Ergür ve İlker Nuri Öztürk.

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 03 Şubat 2017 Cuma 16:52 Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 16:52
banner25
YORUM EKLE

banner26