İtibar dergisinin 62. sayısı çıktı

İtibar dergisinin Kasım 2016 tarihli 62. sayısı çıktı.

İtibar dergisinin 62. sayısı çıktı

Genel yayın yönetmenliğini İbrahim Tenekeci’nin yaptığı İtibar dergisinin Kasım 2016 tarihli 62. sayısı çıktı. Dergi, yeni sayısını usta çizer Hasan Aycın’ın bir çizgisiyle açıyor. Derginin şiir sayfaları ise Cengizhan Konuş’un “Protokol”, Eyyüp Akyüz’ün “Omuz”, Ahmet Edip Başaran’ın “İnşirah” ve Nurettin Durman’ın “Sevgili Hüzün” isimli şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Nadir Aşçı, Raşit Ulaş, Ercan Yılmaz, Mustafa Ergin Kılıç, Büşra Nur Tutuk, Vahide Tutu, Mert Tutucu, Muhammed Caymaz, Orhan Özekinci ve Yusuf Bilal Aydeniz. Bu sayının arka kapağındaki şiir ise Ömer Fatih Andı’ya ait.

Derginin Kasım sayısının öykü sayfalarında Fatma Barbarosoğlu’un “Helalleşme”, Yıldız Ramazanoğlu’nun “Kaptan”, Güray Süngü’nün “Ve Çocuğun Uyanışı Böyle Başladı”, Hüseyin Çelik’in “Yaşım Kırk”, Esra Erman’ın “Dünya Mirası” ve Gülcan Tezcan’ın “Mezarsız Ölüler Toprağı” öyküleri bulunuyor.

İtibar’ın Kasım sayısında, “Yerlilik Düşüncesi” kitabı etrafında yazarı Murat Erol ile Ercan Yıldırım konuşmuş. Erol: “Yerlilik sahih bir düşünme biçimidir.” diyor. Bu söyleşinin hemen arkasından ise Sait Mermer’in “Yerlilik Düşüncesi” kitabını tahlil ettiği bir yazı yer alıyor.

Sibel Eraslan hem kendi hem milli kökenlerimize doğru bir yolculuğa çıktığı “Vatan yahut Sivastopol” başlıklı yazısıyla, Mustafa Çiftci ise “Hangi Odaların Uykusu” adlı bir yazı ile dergide yer alıyor. İbrahim Tenekeci ise deneme yazılarından birisiyle okuyucusunu selamlıyor: Ömrümün Kalan Kısmı. Hüsrev Hatemi de “Geçmişten Bugüne Türkçe Şiir’i” irdeliyor. Ercan Yıldırım “15 Temmuz Cinayeti”, Necip Tosun “Tuna Günlükleri” başlıklı yazılarıyla derginin fikriyat sayfalarında yer alıyorlar. Mehmet Dinç, Cemal Şakar, Güven Adıgüzel, Yahya İncetahtacı, Mustafa Özel, Mustafa Ruhi Şirin, Muhammed Enes Kala, Osman Toprak, Senem Gezeroğlu, İsmail Özen, Mücahit Gündoğdu, Erol Yılmaz, Ayhan Demir, Hayrettin Orhanoğlu ve Harun Yakarer yazılarıyla İtibar’ın Kasım sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com

itibardergisi @ hotmail.com

(0212) 544 24 61

Yayın Tarihi: 03 Kasım 2016 Perşembe 15:30 Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 15:30
banner25
YORUM EKLE

banner26