İtibar, 5. yaşına yeni kapakla giriyor

İtibar dergisinin 49. sayısı çıktı.

İtibar, 5. yaşına yeni kapakla giriyor

İbrahim Tenekeci yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar dergisi, yeni yayın döneminin ilk sayısı olan Ekim 2015 sayısını, 49 sayı boyunca dergide yer almış yüzlerce ismi anarak açıyor. Hemen ardından Hasan Aycın’ın bir çizgisi geliyor. Derginin şiir sayfaları İlker Nuri Öztürk’ün “Uyku Provası”, İbrahim Tenekeci’nin “Çabuk Kirlenir”, Zafer Acar’ın “Yusuf ile Leyla” ve Ali Emre’nin “Güzel Acı” isimli şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Aykut Nasip Kelebek, Zeynep Tuğçe Karadağ, Muhammed Mücahit Yılmaz, Kâzım Berkay Özkardaş, Abdüssamed Bilgili, Nurettin Durman, Leylâ İpekçi, Abdullah İlhan, Raşit Ulaş, Seyyid Ensar, Ömer Fatih Andı, Rıdvan Tulum, ve Cevat Akkanat. Bu sayının arka kapak şiiri ise Ahmet Murat’a ait.

Derginin Ekim sayısının öykü sayfalarında Güray Süngü’nün “Vicdan Sızlar”, Necip Tosun’un “Teneffüs”, Aykut Ertuğrul’un “40 Hadis’ten: İman, Merhamet, Rüya”, Zeki Bulduk’un “Ağlayan Deve”, Muhsin Macit’in “Sicil”, Yunus Emre Özsaray’ın “ L’nin Şehri Terk Edişi”, İsmail Isparta’nın “Karabasan” ve Doğukan İşler’in “K’avun” öyküleri bulunuyor. Bu sayının sürprizlerinden biri de Sadık Yalsızuçanlar’ın yeni romanından bir bölüm: “Şiirin Rüzgârı”.

İtibar’ın Ekim sayısında, Said Yavuz ve Ahmet Edip Başaran Kemal Sayar’la bir söyleşi gerçekleştirmiş. Kemal Sayar, “kıyıcılığın, had tanımazlığın şaha kalktığı bir zaman”dan konuşuyor.

Denemeleriyle büyük beğeni toplayan Mustafa Çiftci, “Gurbetçiye Hediye” ile dergide yer alıyor. Hemen arkasından Ercan Yıldırım’ın mühim bir yazısı geliyor: “Neoliberal İslamcılığın Kalesi”. Hüsrev Hatemi “Bir Sufi: Kasım-ı Envar”, Mustafa Aydoğan “Yalnızlık Mahşeri: Alaeddin Özdenören”, başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. M. Fatih Andı, “Peygamber’i Şiirle Sevmek” üst başlıklı yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Bu yazısının başlığı: “Kalb ile Tasdik, Dil ile İkrar: Hiç Unutmadım”.

Harun Togay, Tarık Tufan, Güven Adıgüzel, Necip Tosun, Ercan Yılmaz, Nadir Aşçı, İbrahim Gökburun, Meryem Dalğıç ve İbrahim Tenekeci yazılarıyla İtibar’ın Ekim sayısına katılan diğer isimler.

www.itibardergi.com

itibardergisi@hotmail.com

(0212) 544 24 61

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 10:56
YORUM EKLE

banner19