banner17

İtalyan ARCHEO Dergisinden Türkiye Özel Sayısı

Bir milyon 200 bin yıllık Denizli Kocabaş buluntusundan Truva'ya, Göbekli Tepe'den Selçuklu hazinelerine, Anadolu'nun zenginlikleri İtalya'nın gündeminde...

İtalyan ARCHEO Dergisinden Türkiye Özel Sayısı

İtalyan ARCHEO dergisi Türkiye'deki tarihi zenginliği mercek altına aldı. Derginin özel sayısı İtalyanlara, Türkiye'deki eşsiz arkeolojik bölgeleri ziyaret edin mesajı veriyor. Ülkenin en ünlü arkeoloji dergisi ARCHEO, kapsamlı bir Türkiye inceleme sayısı çıkardı.

Derginin 132 sayfalık bu özel sayısı, Roma'da Capitolini Müzesi'nde tanıtıldı. Toplantıya, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Roma Kültür ve Tanıtma Müşaviri Serra Aytun ve ARCHEO Genel Yayın Yönetmeni Andreas Steiner da katıldı.

Steiner, Türkiye'nin neden ziyaret edilmesi gerektiğine şu sözlerle dikkat çekti. "Türkiye'yi ziyaret edecekler, en batı noktasından en doğu noktasına nerede olduğunuz önemli değil her an tarihi hissedeceksiniz."

Roma Kültür ve Turizm Müşavirliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği çerçevesinde çıkarılan ARCHEO Türkiye özel sayısında, Truva da detaylı bir şekilde ele alındı. Unesco'nun 2018'i "Truva Yılı" ilan etmesine değinen dergi, Çanakkale çevresindeki ilçe ve adaları da tek tek fotoğraflarla tanıtıyor.

ARCHEO Türkiye özel sayısı, İtalya'da iki ay boyunca raflarda olacak. 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 09:51
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20