İstasyon'un yeni sayısı çıktı

İstasyon dergisinin 7. sayısı çıktı.

İstasyon'un yeni sayısı çıktı

İstasyon edebiyat ve fikriyat dergisi 2013 yılının ekim ayında başlayıp 2014 yılının kasıma ayına kadar süren altı sayılık bir dönemin sonunda bir fasıla vermişti. Bu fasılanın ardından bir yıl sonra ikinci yayın dönemini 7. sayısıyla başlatıyor. İkinci yayın döneminde İstasyon, içerikte ziyadesiyle şiirle hem hal olarak sürdürecek. İstasyon’un içerikteki bir diğer yeniliği ‘her dem şiir’, ‘yazıhane’ ve  ‘ters köşe’ başlıklı bölümlerinin artık yer alması.

7. sayıda şiirleriyle  Serhat Taş, Muhammet Burak Taş, Oğuz Ertürk, Semih İpek, Erhan Çakır, İbrahim Halil Sönmezgül, Burak Köse, S.Ensar Komut, Yasin Çardak ve Yakup Azbay ‘her dem şiir’ dergâhının misafirliğini yapacaklar.

Hikayesiyle Ali Rıza Kalender, denemesiyle Oğuz Ertürk, ‘ters köşe’nin yazarları, yazıhanede ise bugünün şiirine ‘şiire gücümüz yetiyor mu? ‘ başlığıyla S.Ensar Komut yorum denemesinde bulunacak. Abdullah Alkan ise Erdem Bayazıt şiirinde ‘Modern Çağ Sorunlarına Asr-ı Saadetli Çözümler’ arayacak.

Nihayetinde İstasyon, 7.sayısıyla yeni yayın dönemiyle soluk almayı sürdürüp, nefes alan mülkün çabuk çökmeyeceğine itimat ediyor ve okurlarını bekliyor.

Yayın Tarihi: 05 Ekim 2015 Pazartesi 13:33 Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 13:33
banner25
YORUM EKLE

banner26