İstanbulensis çiçeği konuşulacak!

Yusuf Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Düşüne Taşına, 6 Mart Salı günü İstanbulensis Festivaline katılan şairleri, festivali düzenleyen isimleri ağırlayacak.

İstanbulensis çiçeği konuşulacak!

Bosna’nın Millî Şair’i Cemalettin Latic

Yusuf Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Düşüne Taşına, bu hafta İstanbulensis Festivaline katılan şairleri, festivali düzenleyen isimleri ağırlayacak. Programa Bosna’nın Mehmet Akif’i olarak bilinen millî şairi Cemalattin Latiç, Kosova’lı şair Osman Baymak, Türkiye’den şair Recep Garip ve şair Adem Turan ile programın ev sahipliğini yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve festivalin fikir babası ve düzenleyicisi Mehmet Mazak katılacaklar.

Programda Sultanbeyli’ye özgü İstanbul Çiçeği olarak bilinen İstanbulensis’ten esinle düzenlenen uluslararası şiir festivali dolayısıyla “İstanbulensis nedir? İstanbulensis çiçeğini kim keşfetti? Belediye ve bölge için önemi nedir? Belediye bu çiçeği ne zaman sahiplendi? Şiir festivali ve İstanbulensis fikri nasıl doğdu? Şiir festivalinin hikâyesi nedir? Sultanbeyli Belediyesi, edebiyat ve tarih üzerine neler yapıyor? Sultanbeyli Belediyesi 2012 yılını ilçede neden eğitim ve kültür yılı ilan etti? Festivale katılan şairler kimler ve ne tür programlar düzenleniyor? Festival’in İstanbul’un dünyada medeniyet kurucu bir şehir olarak tanınmasına ne tür katkıları olacak?” gibi soruların cevapları aranacak.

Düşüne Taşına TVNET'te saat 23.00'te

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2012, 21:26
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13