İstanbul’da 24 saat açık kütüphaneler kervanına Nevmekan Sahil de katıldı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Nevmekan Sahil’in öğrenciler için 24 saat açık olacağını duyurdu.

İstanbul’da 24 saat açık kütüphaneler kervanına Nevmekan Sahil de katıldı

Özellikle tez aşamasındaki doktora ve yüksek lisans öğrencileri için 24 saat hizmet veren kütüphaneler bulunmaz bir nimet. Aynı durum vize, final ve ödev dönemlerinde lisans öğrencileri için de geçerli. Devasa bir şehir olan İstanbul’da ulaşım yorucu ve vakit kaybettiren bir gerçek. Hele de zamanla yarışılan dönemlerde. Bu sebeple büyük kütüphanelere uzak ilçe ve semtlerde oturan öğrenciler için 7/24 açık olan kütüphaneler çok önemli bir hizmet.

İstanbul’da 24 saat hizmet veren kütüphanelere bir yenisi daha eklendi: Nevmekan Sahil. Halk kıraathanesi mantığıyla hizmet veren Nevmekan oldukça konforlu şartlara da sahip. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçen hafta Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla Nevmekan Sahil’in kütüphanesinin geceleri öğrenciler için açık olacağı müjdesini verdi. “Çorbaya kal büte kalma” sloganıyla başlatılan proje kapsamında öğrencilere ayrıca çorba, simit, çay ve kahve ikramı da yapılıyor.

Nevmekan Sahil’de ders çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlara ikram saatinin 00.00 olduğunu hatırlatalım. Bu hizmetten faydalanmak isteyen gençlerin ayrıca öğrenci kimlik kartlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiğini de ekleyelim.

İstanbul’da 7/24 hizmet veren diğer kütüphaneler ise şöyle:

İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi (Fatih)

İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi (Şişli)

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi (Sarıyer)

Taksim Atatürk Kitaplığı (Beyoğlu)

İstanbul Aydın Üniversitesi Kütüphanesi (Küçükçekmece)

Bahçeşehir Üniversitesi Barbaros Kütüphanesi (Beşiktaş)

Beyazıt Devlet Kütüphanesi (Beyazıt Meydanı)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 23:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26