İSMEK sergisi Feshane'de açılıyor

İSMEK'in, geleneksel olarak her yıl düzenlediği sergilerin 16.'sının açılışı 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek.

İSMEK sergisi Feshane'de açılıyor

Her yıl âdeta bir görsel şölen havasında geçen İSMEK Genel Sergisi'nin 16.'sı, 8-22 Haziran 2013 tarihleri arasında Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. İSMEK'in, geleneksel olarak her yıl düzenlediği sergilerin 16.'sı için geri sayım başladı.

16. İSMEK Genel Sergi ve Festivali için kurulan tüm branşlara ait stantlarda, İSMEK kursiyerlerinin bir yıl boyunca öğrendikleri sayesinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünler, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Sergide aynı zamanda bir satış merkezi oluşturulacak. İSMEK'li kursiyerler, bu sayede el emeği çalışmalarının satışından gelir elde etme fırsatı bulabilecek. İSMEK'te verilen eğitimlerin  canlı performansla tanıtımı bu yıl da branş stantlarına kurulan atölyelerde gerçekleştirilecek.

İstanbul halkı, her yıl olduğu gibi bu yıl da İSMEK Genel Sergisi sayesinde sanata doyacak. Kursiyerlerin maharetli ellerinden çıkan çiniden ebruya, hat sanatından kitre bebeğe, kuyumculuktan resme kadar İSMEK'in eğitimini verdiği tüm branşlara ait ürünler ziyaretçilere âdeta görsel bir şölen sunacak. Ayrıca İSMEK'in bu eğitim yılında düzenlediği "İstanbul ve Sanat" konulu branş yarışmasının ödüllü eserleri de 16. Genel Sergi ve Festivali'nde görücüye çıkacak. Sekiz branşta toplam 643 eserin arasından, her biri alanında tanınmış profesyonel bir jüri tarafından titizlikle incelenerek seçilen hat, tezhip, ebru, minyatür, çini, makine nakışı, resim ve fotoğraf branşlarındaki eserler, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İSMEK 16. Genel Sergi ve Festivali boyunca, İstanbul halkına, alanında uzman kişiler tarafından seminerler verecek. Etkinlikler kapsamında ayrıca Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Klasik Batı Müziği konserleri, müzik ve şiir dinletileri de düzenlenecek. Etkinlikler herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Sergi her gün 10.00 ile 19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

 

Cansu Çınar haber verdi

YORUM EKLE

banner36