İslam'ın Dirilişi için biraraya geliyorlar!

21 genç o akşam çok bereketli verimli bir okuma gerçekleştirdik Sultanahmet'te. İstanbul'da ilk kez kamuya açık Diriliş okuması gerçekleştirildi.

İslam'ın Dirilişi için biraraya geliyorlar!

Uzun süredir duyurusunu yaptığımız  “Sezai Karakoç Okumaları”nın ilkini 2 O cak Pazartesi akşamı, Cumali Ünaldı Hasannebioğlu rehberliğinde TYB’nin Sultanahmet şubesinde gerçekleştirdik. Üstad Sezai Karakoç’un “İslamın Dirilişi”ni okumaya başladığımız bu güzel faaliyet dinleyiciler adına oldukça verimli geçti. Cumali Ünaldı, hem coşkuyla “İslamın Dirilişi”ni okudu, hem de Üstad Sezai Karakoç düşüncesi üzerine derinlikli yaklaşımlarını bizlerle paylaştı. Ayrıca ümmet, ülke ve toplumumuzun gidişatı üzerine getirdiği yorumlarla da konuşmasının sınırlarını  genişletti. Lise ve üniversite öğrencilerinin ağırlıkta olduğu okuma faaliyetinde, dinleyiciler ve sohbete katılanlar arasında Zafer Acar ve Asım Gültekin’i de gördük.

Cumali Ünaldı Hasannebioğlu, okurken aralarda yaptığı açıklamalarda sık sık Diriliş perspektifinden tutarlı çözüm önerileri sundu, yakın tarihimizin netameli konularına değindi ve gençliğin yapabilecekleri üzerine yol açıcı fikirler getirdi.

Üstad Sezai Karakoç’la ilgili hatıralarını da bizlerle paylaşarak geçmişi adeta günümüze taşıdı. İstanbul'da Üstad Sezai Karakoç’un bir eserini merkeze alan bu nitelikte bir faaliyet de dinleyicilerin haklı ilgi ve iltifatıyla karşılaştı. Cumali Ünaldı’nın “Diriliş” dergisinin 60’lı yıllardan ilk iki sayısını ve Sezai Karakoç’un bazı kitaplarının ilk baskılarını getirmiş olması günün güzelliğiydi.

Önümüzdeki 9 Ocak Pazartesi günü, yine saat 18:00'de Sultanahmet'te TYB’de hazır bulunacak, “İslamın Dirilişi”ni okumaya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Doğrusu Cumali Ünaldı’nın bilgilendirici, doyurucu üslubundan Sezai Karakoç düşüncesini dinleme fırsatı kaçırılmamalı.

Çünkü bu okuma İstanbul'da ilk defa yapılıyor. Şimdiye kadar halka, kamuya açık okumalar yapılmamış İstanbul'da hiç. Çünkü son dönemde bir hayli ilgi odağı olan Diriliş ekolü, Cumali Ünaldı Hasannebioğlu gibi kültürel birikimi yüksek, ülke tarihimizin önemli olaylarına ve dahası Sezai Karakoç düşüncesinin gelişim aşamalarına şahit olmuş şahsiyetlerden dinlenirse daha bir idrak edilir ve insanımız tarafından hak ettiği kıymeti görür.


Osman Kurt katıldı, haber verdi, davet etti

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2012, 04:28
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ya hu
ya hu - 8 yıl Önce

boyle bır organızasyonun yapılması umut verıcı. yuzlerını dırılmeye donmus ruhlar! yalnız anadolu yakasında ıkamet edenler ıcın bu okumalara katılmak neredeyse ımkansızlasıyor. organızasyonun anadolu yakasında da gerceklesmesı temennısıyle.

canan
canan - 8 yıl Önce

Keşke bu ilim sağnağından bizimde payımıza rahmet düşseydi....

Şerafettin Kaya
Şerafettin Kaya - 8 yıl Önce

İstanbulda yaşayıpta bir Sezai Karakoç okumalarına katılmak,bir kitap fuarına katılmak,düşünen ve üreten yazarların sohbetlerini dinlemek nasıl bir şey acaba?Bu bakımdan İstanbulda yaşayanlar çok şanslı...Tabii ki değerini bilenler için .Biz taşradakiler ancak internet yoluyla duyuyor ve öğreniyoruz gelişmeleri.

banner19

banner13