'İslam İktisadında Emek'

Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen “İslam İktisadında Emek” başlıklı seminer 21 Mart Çarşamba günü Prof. Dr. Saffet Sancaklı'nın sunumuyla gerçekleştirilecek.

'İslam İktisadında Emek'

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) Müslüman bir toplumda iktisadi hayatın nasıl olması gerektiği ve ana akım iktisadi kuramla olan farklarının ortaya konulması amacıyla İslam İktisadı Seminerleri düzenlemekte.

İslam İktisadı Seminerleri'nin hava muhalefeti nedeniyle ertelenen “İslam İktisadında Emek” başlıklı semineri 21 Mart Çarşamba günü saat 17.00'de İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Saffet Sancaklı'nın sunumuyla gerçekleştirilecek. Sancaklı bu sunumda, İslâm dininin yetiştirmeye çalıştığı insan tipini ve İslâm dininin oluşturmayı amaçladığı toplum yapısını ele alacak. İslâm dünyasının önünde duran atalet, tembellik ve fakirlik problemlerin kaynaklarını inceleyecek olan Sancaklı, İslam iktisadının ortaya çıkmasının sacayaklarını irdeleyecek. Çalışma, tevekkül, kanaat, fakirlik-zenginlik, zühd gibi kavramların anlam kaymasına uğraması neticesinde oluşan ve İslam’la bağdaşmayan yanlış telakkileri anlatacak olan Sancaklı toplumda yer etmiş olan tembellik, gerilik ve buna bağlı olarak fakirlik problemlerinin çözüm yollarını tartışarak sunumunu bitirecek.

Adres: Halk Caddesi, Türbe Kapısı Sokak, Hektaş İş Merkezi No:13/4 Üsküdar, İstanbul

Telefon: (0216) 310 43 18

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2012, 21:31
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13