İslam Düşüncesi ve Hikmet Okumaları başlıyor

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı’nın sunduğu ‘İslam Düşüncesi ve Hikmet Okumaları’ atölyesinin ilk dersi 13 Kasım'da yapılacak.

İslam Düşüncesi ve Hikmet Okumaları başlıyor

Esenler Belediyesi Sabri Ülker Gençlik Merkezinde Eğitimci Yazar Mahmut Balcı’nın sunduğu ‘İslam Düşüncesi ve Hikmet Okumaları’ atölyesinin 1. dönemin ilk dersi 13 Kasım 2013 Çarşamba günü 16.30-18.00 saatleri arasında yapılacak.

Girişte çay ve simit ikramı ile başlayacak olan Okuma Grubunda Hz. Âdem’den günümüze İslam düşüncesinin geçirdiği evreler, yaşanan tartışmaları, İslam’ın doğuşu, İslam’ın öncelikleri, İslam inancının özellikleri, İslam düşüncesinin temel kavramları, İslam ve diğer düşünceler, İslam’ın önem verdiği değerler, İslam ve bireysellik, İslam ve sosyal hayat, İslam’ın günümüze cevabı, Müslüman dünyasında fikri tartışmalar, hikmet kavramı, hayata hikmetle bakmak, hayata “değerler” gözüyle bakmak gibi konular işlenecek.

Yavuz Selim Parkına bitişik ve Esenler metrosuna da çok yakın bir mesafede olan Sabri Ülker Gençlik Merkezindeki okuma grubuna dileyen herkesin katılması mümkün.

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 21:19
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13