“İşaret Çocukları”nın fotoğrafı

Dikkat Dikkat! Mutluluğun resmi değil, 'İşaret Çocukları'nın fotoğrafı bu!

“İşaret Çocukları”nın fotoğrafı

Türkiye'de ilk defa bir şiirden yola çıkılarak fotoğraf yarışması düzenleniyor. Unuttuklarımızı hatırlatmak üzere yola çıkan Mavera Gençlik Hareketi'nin öncülüğünde Millî Türk Talebe Birliği ve Genç Dergisi'nin katkıları ile hazırlanan fotoğraf yarışmasının konusu Cahit Zarifoğlu'nun “İşaret Çocukları” isimli şiiri.

Zarifoğlu'nun bu çok bilinen ve sevilen şiirini en güzel anlatan fotoğrafın seçileceği yarışmaya başvurular 7 Şubat'ta başladı. Yarışmaya fotoğraf gönderimleri 7 Nisan 2011 tarihine kadar devam ederken 15 Nisan'da da sonuçların açıklanması öngörülüyor.

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar bir kişi için en fazla 3 tane olmak kaydıyla [email protected] adresine gönderilebiliyor. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye de www.yediguzeladam.com adresinden ulaşmak mümkün.

İlk 25'e giren fotoğrafların 1 Haziran 2011 tarihinden itibaren İstanbul'un ve Anadolu'nun birçok noktasında sergileneceği yarışmanın jürisi şu isimlerden oluşuyor:

Cahit Koytak (Şair)

Halit Ömer Camcı (Gezgin Dergisi)

Selahattin Sevi (Zaman Gazetesi)

H. İbrahim Kurucan (Genç Dergisi)

Yarışmanın ödülleri ise şöyle belirlenmiş:

Birinciye: 500 TL + Cahit Zarifoğlu Külliyatı + Tablo

İkinciye: 300 TL + Cahit Zarifoğlu'nun 5 Kitabı + Tablo

Üçüncüye: 200 TL + Cahit Zarifoğlu'nun 4 Kitabı + Tablo

Mansiyon: Yaşamak veya Şiirler Kitabı (İlk 25'e)

Mavera Gençlik Hareketi, bu yarışmaların geleneksel hale geleceğini ve ilerleyen zamanlarda başka isimlerle de ilgili yarışmaların tertip edileceğini belirtiyor.

 

Görkem Evci “beyaz haberlerim var” dedi

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2011, 13:40
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26