İsam'da Mahir İz anılıyor

Şair, yazar ve eğitimci Mahir İz(1895-1974) 22 Ocak Cumartesi saat 14.00'da İSAM'da anılacak.

İsam'da Mahir İz anılıyor

Mahir İzŞair, yazar ve eğitimci Mahir İz(1895–1974) 22 Ocak Cumartesi saat 14.00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir programla İSAM’DA (İslam Araştırmaları Merkezi) anılacak.

Seksen yıllık ömrün hikayesi

Ömrünü Medine, İstanbul gibi Osmanlı Devletinin geniş bir coğrafyasında geçirmiş olan İz’i anma toplantısına Prof Mustafa Uzun, Prof. Dr. Uğur Derman, Prof. Mahmut Kaya, Mehmet Şevket Eygi ve Ertuğrul Düzdağ konuşmacı olarak katılacak. Osmanlı devletinin çöküş ve Cumhuriyetin kuruluş yıllarına şahit olmuş olan İz’i tanımlayan en belirgin vasıfları yüksek düzeydeki edebi birikimi, şairliği ve muallimliği.

Bu önemli şahsiyeti daha yakından tanımak isteyenler Cumartesi İsam’a…

Adres:İcadiye Bağlarbaşı Caddesi No:40 Üskidar

 

Hacer Kor haberdar etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2011, 09:57
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulkadir Kemali
Abdulkadir Kemali - 10 yıl Önce

Kadıköy'den geliyorsan ilahiyat durağında in. Şayet Üsküdar'dan gelirsen Bağlarbaşı durağında in, sonra Rum mezarlığından kavşak arasından ilerle 100 metre ötede memleketimizin yüz akı hem kütüphane hem külliye bu mübarek mekanı gör. Davetlileri şifahen görmek bile yeter, M. Ertuğrul Düzdağ Mahir Hoca hürmetine çıkmıştır yoksa dünya gözüyle görmek mümkün olmayabilir, Allah cümlesine bereketli ömür versin. Baki selam

banner19

banner13

banner26