'İnsan niye yazar'ı konuştular

Uluslararası Öğrenciler Akademisi’nin ikinci haftasında hikâye türünün önemli isimlerinden Cemal Şakar ve Aykut Ertuğrul konuştu.

'İnsan niye yazar'ı konuştular

 

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenen ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli şubesince yürütülen Uluslararası Öğrenciler Akademisi’nin ikinci haftasında hikâye türünün önemli isimlerinden Cemal Şakar ve Aykut Ertuğrul ağırlandı. Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen akademi kapsamında 30 farklı ülkeden öğrenciyle buluşturulan yazarlar, hikâye hakkında bilgi vermenin yanı sıra öğrencilerden gelen birbirinden ilginç soruları da yanıtladılar.

Cemal Şakar’ın hikâye türü ile ilgili genel bir çerçeve çizmesinin ardından, programın ilk bölümü açık oturum formatında gerçekleştirildi. Programın ikinci bölümünde ise Aykut Ertuğrul’un “İnsan niye yazar?” sorusuna cevap arandı. Karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen programın sonunda öğrencilere Cemal Şakar ve Akut Ertuğrul’un kitapları hediye edildi. Program bitiminde imza kuyruğuna geçen öğrenciler yazarlarla karşılıklı sohbet etme imkânı yakaladılar.

 

Hüseyin Cahid Doğan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 13:24

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26