banner16

İmam hatipli kızlar dünya şampiyonu oldu

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 7-11 Nisan tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da düzelenen 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası'nda dünya birincisi oldu.

İmam hatipli kızlar dünya şampiyonu oldu

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası'nda İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dünya şampiyonu oldu.

İki yıl üst üste Türkiye şampiyonu olan Asiye Asude Komut, Esra Kotan, Rümeysa Aydın, Zeynep Gökçe ve öğretmenleri İman Ulvan Summakieh geçtiğimiz günlerde 53 ülke arasından Lübnan ile finale kalmayı başarmıştı.

Bugün Lübnan ile karşılaşan İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Lübnan’ı geride bırakarak dünya şampiyonu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da genç münazaracıları telefonla arayarak selamlarını ve sevgilerini iletti, onları tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arapça bilmeyen bir ülkenin Anadolu İmam Hatip Liseli kızlarının bu başarısı bizi sevindirmiştir. Devamının gelmesini diliyorum” dedi.

Öğrencilerimizin zaferi Katar basınında da geniş bir şekilde işlendi:

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 18:39
banner12
YORUM EKLE
banner8
SIRADAKİ HABER

banner7

banner6