İlkadım'dan namaz dosyası

İlkadım dergisinin 327. sayısı çıktı.

İlkadım'dan namaz dosyası

İlkadım dergisi yayın kurulu, Ekim ayında 327. sayısını “cami, cemaat ve namaz” anahtar kelimeleri etrafında hazırladı.

Başyazı’da Nureddin Soyak, “Rabbimizin İstediği Namaz”ı tarif etmeye çalıştı.

Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Adem Çatak, “Kulu Arındıran Namaz” başlıklı yazısında namazın manevi bir temizlik aracı olduğunu hatırlattı. Metin Başbuğ, “Namazımız Miracımız Olsun” çağrısında bulundu. Salim Çelik, “Mü'min, Cami, Medeniyet” yazısında iman’ın medeniyet’e dönüşen yolculuğundan bahsetti. Selim Armağan, “Namazda Devam, Huşu ve Muhafaza” derken huşuyu nasıl yakalayabilir, namazda nasıl devamlı olabiliriz sorularının cevabını verdi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Sefa Bardakcı, “Namazı Emretme, Aile ve Model” yazısıyla ailedeki namazı işledi. İbrahim Çiftçi, “Namazların Şahı Cuma” yazısında tabiri caizse baş namaz olan Cuma namazının özelliklerine dikkat çekti. Abdulkadir Yılmaz ise “Ezan Okunduğunda Evde miyiz, Camide mi?” sorusuyla bir özeleştiride bulundu.

İlkadım Dergisi her sayısında olduğu gibi yine Hizmet Adabı, Kur'an İklimi, Hadis İklimi, Fıkıh, Tasavvuf, Söz Meydanı, Eğitim, İlkadım Kitaplığı, İmbik, Düşünce Ufkumuz köşelerinde okuyucularıyla buluşuyor.

Detaylı bilgi ve irtibat: 0384 213 65 43

 

Mehmet Erturan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 11:18
YORUM EKLE

banner19