İlhan Genç Edebiyat Akşamları'nda

İlhan Genç, 27 Mart Çarşamba günü klasik edebiyatın mahiyeti, kaynakları, etkileri, ölümsüz eserleri gibi hususları konuşacak.

İlhan Genç Edebiyat Akşamları'nda

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin İbrahim Paşa (Mahkeme Hamamı) Kültür Merkezi’nde düzenlediği Edebiyat Akşamları programında bu ayın konuğu bir klasik edebiyat profesörü: Halen Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi dekanlığı yapan İlhan Genç.

Prof. Dr. İlhan Genç, Klasik Türk Edebiyatı (Divan Edebiyatı) alanında yaptığı çalışmalarla bilinen, dahası klasik edebiyat ile günümüz edebiyatı arasında kurduğu ilişkileri kitaplık çapta eserlerle pekiştiren bir isim.
Klasik edebiyatın mahiyeti, kaynakları, etkileri, ölümsüz eserleri gibi hususların yanı sıra klasik edebiyat öğretimi ve sorunları, bu edebiyatın günümüzdeki karşılığı, yeniden yaşayabilirliği gibi hususlar da Edebiyat Akşamları’nda konuşulacak.

“Yeni Klasik Çağın Kalbi” alt başlıklı oturum Cevat Akkanat yönetiminde, bir sohbet havası içinde icra edilecek. Programın sonunda dinleyiciler de sorularını sorabilecek…
Program 26 Mart 2014 Çarşamba günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek.

Yayın Tarihi: 26 Mart 2014 Çarşamba 19:51 Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 20:52
banner25
YORUM EKLE

banner26