İlhan Akıncı vefat etti

İnsan Yayınları'nın kurucularından İlhan Akıncı vefat etti

İlhan Akıncı vefat etti

İnsan Yayınları'nın kurucularından İlhan Akıncı, dün gece vefat etti.

Eğitim ve yayın işleri ile adını duyuran Akıncı'nın cenazesi 4 Mart Pazartesi günü (bugün) ikindiden sonra Eyüp Sultan Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Dünyabizim Ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yayıncılık dünyamıza başsağlığı dileriz.

lhan Akıncı'nın yayıncılık macerasını anlattığı konuşmadan notlar: //www.dunyabizim.com/ilhan-akinci/8867/cenab-i-hak-bizi-niye-yaratti-arkadaslar

İlhan Akıncı kimdir?

Akıncı, 1954 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamladı. Liseye İmam Hatip Lisesinde başladı ancak son sınıfta genel liseye geçti. Üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

İmam Hatip Mezunları Cemiyeti’nde amatörce başladığı kitap satışına, Mücahit ve Uyanış kitabevleri ile devam etti. 1975 yılında aylık Uyanış gazetesini çıkardı. Kitap ve şiir okuma yarışmaları düzenledi.

1986 yılında İnsan Yayınlarına ortak oldu. 2007 yılında İnsan Kitabevi’ni çocuklarıyla birlikte faaliyete geçirdi. Baba mesleği tekstil imalat ve satışıyla meşgul olan Akıncı, yayıncılık faaliyetlerine de devam ediyordu. İlim Yayma Cemiyeti’nde bir müddet yöneticilik yaptı.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev yapan Akıncı, Tomurcuk Çocuk Yuvası, Asır Lisesi, Bilim Koleji, Balkan Üniversitesi gibi eğitim kurumlarının kuruluşunda ve yönetiminde de bulunmuştu.

Yayın Tarihi: 04 Nisan 2016 Pazartesi 10:03 Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice İncekara
Hatice İncekara - 7 yıl Önce

Ne mutlu İlhan Akıncı'ya ki ardında güzel şahitlikler bıraktı.Allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin.

banner19

banner36