İLEM'de ders kayıtları başladı

İlmi Etüdler Derneğinin eğitim programı için son başvuru 10 Ekim. İhtisas programı için ise başvurular 20 Ekim'e kadar alınacak.

İLEM'de ders kayıtları başladı

 

İlmî geleneğimizi sürdüren ilim adamlarının yetişmesine zemin oluşturarak insanlığın sorunlarına kalıcı çözümler üretmek gayesiyle 2002 yılında yola çıkan İlmi Etüdler Derneğinin (İLEM), 'İLEM Eğitim Programı' ve İLEM İhtisas Programı, ilim dünyamıza sağlamayı düşündüğü katkıların ciddi ve somut göstergesi olması hasebiyle mühim bir rol üstlenmektedir.

Eğitim Programı, akademik çalışma yapmak isteyen lisans öğrencilerinin; insanı,  toplumu ve dünyayı tanıyıp çözümleyebilmelerini sağlayacak gerekli donanım ve bakış açısı ile ilmî çalışmalarına yön verecek ahlâkî bir duruş kazanmalarını amaçlamakta. Eğitim Programına son başvuru tarihi 10 Ekim 2013.

İhtisas Programı bünyesinde yürütülecek derslerle farklı meselelerde eleştirel ve yapıcı bir bakışın geliştirilmesi ve buradan hareketle belli birikimlerin meydana gelmesi; okuma grupları ile alanlarında önemli çalışmalara imza atmış kişiler ve klasik eserler merkeze alınarak okumalar yapılması ve bu çerçevede oluşturulan temel ilmî birikimin günümüz ilim dünyasına aktarımının sağlanması amaçlanmakta. Benzer şekilde atölye çalışmaları ile de bu meselelerin uzun vadede, derinlemesine düşünülmesi, tartışılması ve neticesinde ilmî çıkarımlarda bulunulması amaçlanmakta. Bu çalışmaların yanında gerçekleştirilecek sunumlar ile, özgün ve nitelikli çalışmaların akademik dolaşıma sokulmasına katkıda bulunmak ve çalışma sahibinin edindiği bilgi ve tecrübenin paylaşımını sağlamak hedeflenmekte. İhtisas programını son başvuru tarihi da 20 Ekim.

Hem Eğitim Programı hem de İhtisas Programı hakkında detaylı bilgiyi //ilmietudler.org adresinden edinebilirsiniz.

 

Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 16 Eylül 2013 Pazartesi 21:33 Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2013, 10:40
banner25
YORUM EKLE

banner26