İLEM ihtisas programı başlıyor

İLEM İhtisas Programı 2014 bahar programı başvuruları başladı. Son Başvuru tarihi 23 Şubat Pazar.

İLEM ihtisas programı başlıyor

İLEM İhtisas Programı, İlmi Etüdler Derneği’nin, lisansüstü düzeyindeki katılımcılar için hazırladığı eğitim/araştırma/uygulama programı. Bilgiye ulaşma, bunu bir değerler sistemi etrafında üretme/şekillendirme ve paylaşma gibi temel kaygılar programın çerçevesini belirlemekte. İhtisas Programı ile özellikle sosyal bilimler alanındaki araştırmaların kuşatıcı, külli bir perspektif ve özgün alternatifler sunacak şekilde çalışılması hedeflenmekte.

2014 Bahar döneminde çalışma grupları ekseninde yeniden yapılandırılmış olan İLEM İhtisas Programı kıymetli bilim insanlarının katkıları ile vücut buldu. Yeni dönemle birlikte İLEM İhtisas Programı dâhilinde Siyaset, Toplum, Tarih, Dil ve Edebiyat, İktisat ve Felsefe çalışma grupları oluşturularak bu gruplar nezdinde yeni dersler, okuma grupları ve atölyeler oluşturuldu. 

Atölye çalışmaları mevcut ilmi birikimi günümüz şartlarında derinlemesine analiz edebilme ve buna müteakip nitelikli ürünler ortaya koyabilmeyi amaçlamakta. Bu çerçevede yeni çalışma grupları ve yeni faaliyet alanları açıldı.

Detaylı bilgi için: http://ilmietudler.org/icerik.asp?kat1=6

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 22:15
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26