İLEM, eğitim ve ihtisas dönemini başlatıyor

İlmi Etüdler Derneği, 2012-2013 yeni akademik döneminde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Son başvuru 30 Eylül.

İLEM, eğitim ve ihtisas dönemini başlatıyor

İlmi geleneğin sürdürülmesine katkı sağlayan İlmi Etüdler Derneği (İLEM), 2012-2013 yeni akademik döneminde önemli çalışmalar için kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Sosyal ve beşeri bilimler ile İslami ilimler alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran İLEM, 2012 Güz İhtisas Programında fen bilimlerinde yapılacak ilmi çalışmalar için de zemin oluşturacak.

10 yıldır çalışmalarına devam eden İlmi Etüdler Derneği’nin 2012-2013 güz dönemi İLEM Eğitim programı ve İLEM İhtisas Programı başvuruları başladı. Eş zamanlı olarak sürdürülecek olan programlar; ilimle iştigale niyetli lisans ve lisansüstü düzeydeki talebelerin ilmi gelişimlerini sağlamayı amaçlıyor.

Uzun yıllardır sürdürülen İLEM Eğitim Programı ile lisans öğrencilerinin insanı, toplumu, dünyayı tanıyıp, çözümlemelerine imkân verecek ilmi, fikri donanım kazanmaları ve bilimsel üretkenliğe adım atmaları hedefleniyor.

Lisansüstü eğitimlerini sürdürenlere yönelik gerçekleştirilen İLEM İhtisas Programı ile de katılımcıların ilmî birikim ve tecrübelerini olgunlaştırmaları sağlanıyor.

Lisans Öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan İLEM Eğitim programı güz, bahar ve yaz dönem­lerinde gerçekleştirilecek ve üç yıl sürecek. Programın güz ve bahar dö­nemlerinde Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyenlerin vereceği seminerlerin yanı sıra yüksek lisans ve doktora düzeyindeki danışmanlar eşliğinde akademik rehberlik ve okuma-tahlil etmeye dayalı haftalık grup etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, Doç. Dr. Ekrem Demirli ve Doç. Dr. Ömer Türker gibi önemli isimlerin yer aldığı İhtisas Programı’nda, katılımcılara eleştirel bir bakış açısının kazandırılması hedeflenmektedir.

Çalışmalarının kapsamını sürekli olarak geliştiren İLEM, bu dönemki İhtisas Programı’nda Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sarısaman ve Muhammed Erkan Karabekmez öncülüğündeki Fen Bilimleri Çalışma grubuyla fen bilimi ve diğer disiplinler arasındaki ilişkiye dair bütüncül bir yaklaşımın oluşturulması hedefleniyor.

İLEM İhtisas Programı başvuru dönemi 30 Eylül pazar günü sona erecek. Lisans öğrencilerinin katılacağı İLEM Eğitim Programı için ise 28 Eylül cuma son başvuru tarihidir. Ücret talep edilmeyen programlara başvuruda bulunmak isteyenler www.ilmietudler.org adresinden online olarak ya da dernek merkezine bizzat gelerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

İletişim

İLEM Eğitim Programı : Ahmet Toklucuoğlu

E-posta: bilgi@ilmietudler.org; atoklucuoglu@ilmietudler.org

İLEM İhtisas Programı: Cihan Yılmaz

E-posta: ihtisas@ilmietudler.org; chnylmz@ilmietudler.org

Tel: 0(216) 310 43 18 – 0(506) 539 27 63

Adres: Halk Caddesi Türbe Kapısı Sokak Hektaş İş Merkezi No: 13/4 Üsküdar İstanbul

 

Yüsra Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2012, 13:31
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13