İktibas dergisinin 466. sayısı çıktı

İktibas dergisinin Ekim 2017 tarihli 466. sayısı ''Allah’ın Yolunda Olmanın ve Ölmenin Anlamı'' manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

İktibas dergisinin 466. sayısı çıktı

İktibas dergisinin Ekim 2017 tarihli 466. sayısı “Allah’ın Yolunda Olmanın ve Ölmenin Anlamı” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayının “Kavram” köşesinde “Setr-i Avret” konusu işleniyor.

Düşünce yazılarında, Hüseyin Bülbül’ün “Allah’ın Yolunda Olmanın ve Ölmenin Anlamı”; Hikmet Ertürk’ün “Yol Arkadaşlığımız Nasıl Olmalı?”; Osman Coşkun’un “Özde Laik ve Demokrat Sözde Müslüman”; Aykut Akça’nın “Neye İnanmak İstiyorsak Ona Göre Sebepler Buluruz”; Enes Tarım’ın “Muaviyeden Bugüne Muhafazakâr Sünni Siyaset: Mutlak İktidar – Mutlak Liderlik – Mutlak Güç”; Haydar Öztürk’ün “Kur’ân’da yeniden Dirilişi İspat”; Ömer Yıldız’ın “Hacc ve Sosyo-Psikolojik Anlamı”; Sinan Ulu’nun “Hileli Düzenler”; Hârûn Görmüş’ün “Ya Sünnetullah Ya da Nefsin İfsâdı” ve Bekir Sağlamer’in “İslam Perspektifinde Ateizm” yazıları yer alıyor.

“Bir Dergi Bir Alıntı” bölümünde Kur’ani Hayat dergisinin Mart/Nisan 2017 tarihli 52. sayısında yayınlanan Haydar Öztürk’ün “Kur’an’da Allah Merkezli Dilin Allah Tasavvuruna Yansımaları” başlıklı yazısı alıntılandı.

“Mektuplara Cevaplar”da ise Hüseyin Bülbül’ün “Dini Allah’a Örnekliği Resulullah’a Has Kılmak” yazısının yanı sıra “Sanat-Edebiyat”ta Serbestiyet.com’da yayınlanan Kemal Sayar’ın “Bil, bul, ol” yazısı ile Bekir Armık’ın “Boynumuzun Borcu” şiiri yer alıyor.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

 

İktibasdergi @ hotmail.com

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 16:51

Eslem Nilay Bozdemir

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26